Jadran ožil westernem
16.6.2009
Autor: Hana Žáčková
Dusot koňských kopyt, střelba z pistole a dětský smích se rozléhalo westernovým areálem u oseckého Jadranu. Nechybělo ani skalpování, střelba z luku, hod lasem, jízda na býkovi, a pomalované tváře indiánů.
I když to přes týden vypadalo všelijak, počasí se nakonec umoudřilo, a tak se v aréně vystřídalo několik stovek návštěvníků. Kromě tradičních westernových disciplín mohli lidé zhlédnout i opravdovou show.
"Westernové závody se konají v Oseku už potřetí," prozradil jeden z hlavních organizátorů akce Josef Novák. Na své si přišli nejen dospělí milovníci westernového ježdění, ale také děti. Pro ně byla připravena spousta soutěží. Mohli si vyzkoušet jízdu na koni nebo v bryčce, hod lasem či střelbu z luku. Nechybělo ani přepadení indiánské vesnice. Největší atrakcí však byla jízda na elektrickém býkovi. "Nejvíc se mně líbila soutěž v pojídání koláčů a jogurtů nebo lov kohouta," prozradil nesměle jeden z malých účastníků.
Hana Žáčková

13.8.2026
První etapa jihozápadního obchvatu Přerova nově počítá i s úpravou Mádrova podjezdu
Zprávy z regionu
24.7.2026
Místo, kde voda baví
Zprávy z regionu
10.7.2026
Přerovská porodnice přivítala v prvním pololetí 243 miminek
Zprávy z regionu
9.7.2026

