I letos se Přerované se starým rokem rozloučí skokem do studené Bečvy
27.12.2012
Autor: Alena Horáková rot
Skokem do ledové řeky Bečvy již tradičně oslaví v Přerově poslední den v roce otužilci z celé Moravy. Lidé se mohou těšit na to, že i letos se jejich plavba řekou neobejde bez recese a netradičních kostýmů. Tradiční akce se koná nedaleko nového Tyršova mostu. Na břehy řeky každoročně přiláká tisíce Přerovanů.
"Show zakládal před lety František Venclovský, proto je to vzpomínka i na prvního přemožitele kanálu La Manche. V roce 2001 jsme mu odhalili pamětní desku na březích Bečvy a každý rok mu posíláme symbolickou kytičku po Bečvě jako vzpomínku," uvedl organizátor akce Bohuslav Přidal. Letos se do Přerova chystají otužilci z celé Moravy. "Přijedou z Brna, Olomouce, Břeclavi či Prostějova, ale i z Frýdku Místku. Očekáváme až tři desítky otužilců," doplnil organizátor akce. Podotkl, že pořadatelé akce jsou připraveni i na variantu zamrzlé Bečvy v případě tuhých mrazů. V takovém případě by na led nastoupili s motorovými pilami přerovští potápěči a otužilcům by přichystali bazén. Pokud Bečva poteče bez problémů, plavbu otužilců si mohou lidé vychutnat od lávky u Michalova k sokolovně.
Břehy Bečvy poslední den v roce budou i letos tradičně obleženy Přerovany. Lidé akce láká i kvůli jejímu recesistickému nádechu. Otužilci totiž do Bečvy skáčou v netradičních kostýmech. Do vod se vrhají v parukách a s klobouky na hlavách. Loni měl například velký úspěch kostým Obelixe. Plavce tehdy nezaskočilo ani poměrně málo vody v řece, dno loni většinou přehopkali. Silvestrovská otužilecká show se v Přerově uskuteční již po třiačtyřicáté.
Alena Horáková rotčtk
Cestovní agentura Palma - Alena Francová
Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře
LAST MINUTE
Uvedená cena za osobu zahrnuje: LETENKY, transfery, ubytování se stravou ALL INCLUSIVE, delegát.
Egypt-Marsa Matruh: JAZ VIVA ALMAZA BLU 5* 3.–10.8.2026 z Pardubic za 25.390 Kč osoba
Itálie-Kalábrie: SERENÈ RESORT 4* 3.–10.8.2026 z Pardubic za 19.990 Kč osoba
Turecko-Marmaris: ORKA LOTUS BEACH 5* 6.–13.8.2026 z Brna za 26.790 Kč osoba
Egypt-Hurghada: SENTIDO NAGA BAY 5* 6.–13.8.2026 z Pardubic za 22.290 Kč osoba
Bulharsko-Primorsko: PERLA ROYAL 5* 6.–13.8.2026 z Ostravy za 18.890 Kč osoba
Řecko-Kréta: MARE VILLAGE SUNSHINE 4* 6.–14.8.2026 z Pardubic za 20.990 Kč osoba
Turecko: SUNIS ELITA BEACH RESORT 5* 12.–19.8.2026 z Karlových Varů za 20.890 Kč osoba
Egypt-Marsa Alam: PICKALBATROS PORTOFINO VITA 5* 17.–24.8.2026 z Prahy za 18.690 Kč osoba
Tunisko-Djerba: VINCCI HELIOS BEACH 4* 18.–26.8.2026 z Prahy za 22.090 Kč osoba
Tunisko: CONCORDE MARCO POLO 4* 18.–26.8.2026 z Brna za 15.990 Kč osoba
Kontakty:
www.ck-palma.cz
e-mail: palmaol@ck-palma.cz
tel. 585 154 587





