Reklama

Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan, venku je 26.2 °C

Hřiště u nejstarší přerovské základní školy se má změnit v moderní sportoviště

Zprávy z regionu

27.5.2022

Autor: red

Většina přerovských školních hřišť prošla v posledních letech opravou a stala se z nich moderní sportoviště, která využívají jak žáci, tak i veřejnost. Hřiště u Základní školy Boženy Němcové na svou úpravu jako jedno z posledních ještě čeká. Radní města rozhodli o zahájení projektové přípravy, která by měla přijít asi na půl milionu korun.

Hřiště ZŠ Boženy Němcové

Foto: Magistrát města Přerova

Škola Boženy Němcové je nejstarší přerovskou základní školou. Postavena byla v roce 1909 a v posledních dvaceti letech ji díky spádovosti bydliště navštěvují z valné většiny děti pocházející z vyloučených lokalit. "Věříme, že vybudování kvalitního sportoviště prospěje školákům, kteří vyrůstají v méně podnětném prostředí. Zcela jistě tu dojde k rozšíření využití hřiště v rámci tělesné výchovy i zájmové činnosti," řekl náměstek přerovského primátora Petr Kouba. Plocha stávajícího hřiště je v současné době zčásti využívána jako parkoviště pro zaměstnance, to se má ale brzy změnit.

Sportoviště se nachází uvnitř areálu základní školy, takže návrh nového hřiště je limitován tímto prostorem. Předpokládá se, že by tu měla být běžecká rovinka se dvěma drahami, víceúčelové hřiště na malou kopanou, házenou, tenis, volejbal a basketbal. Projektant by měl navrhnout v daném místě také odpočinkovou plochu pro školní družinu a pro rekreační sporty jako je badminton, kroket či létající talíře. Součástí má být i objekt pro správce a toalety pro veřejnost.

Přerovská školní hřiště patří díky rekonstrukcím k těm výstavním. Dopoledne je využívají školáci, odpoledne si je může pronajmout veřejnost. Zájemci mají možnost sportovat na sportovištích u škol Trávník, Velká Dlážka, Svisle, Za Mlýnem, Želatovská a nově také U Tenisu. Hřiště u Základní školy U Tenisu bylo zrekonstruován za 12 milionů 800 tisíc korun v loňském roce a k pronájmu je tu hřiště volejbalové, basketbalové, tenisové, fotbalové, streetbalové, házenkářské, florbalové, ale třeba i plocha na pétanque. Poslední školou, která na opravu čeká, je ta v Předmostí. A i s rekonstrukcí jejího venkovního sportoviště se počítá.

red

Reklama

Katarína Vaňková, DiS – specialista na oddlužení AK Mgr. Martin Ludvík Advokát

Katalog firem » Finance » Oddlužení, dluhové poradenství

Naší hlavní činností je dluhové poradenství a řešení insolvencí, zpracování a podání insolvenčních návrhů, konkurzy malých firem (s.r.o.), právní poradenství po celou dobu insolvence.

Máte obavy z exekutora? EXPRESS zpracování do 48H!!

Poskytujeme i poradenství maminkám ohledně zvýšení výživného, vymáhání výživného a nově i možnost získat tzv. náhradní výživné od státu až 72.000 na 1 dítě!

Nabízíme pomoc při výkupu nemovitosti do bytového družstva těm, kteří jsou již v insolvenci a kterým chce ins. správce nebo věřitel prodat majetek.

Stačí zavolat nebo napsat na uvedené kontakty a vše spolu vyřešíme. Pracujeme i on-line. po celé ČR.