Reklama

Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava, venku je 0.9 °C

Horní Moštěnice: šibřinky se vydařily, dospělí se pořádně na parketu vyřádili

Zprávy z regionu

1.3.2015

Autor: hcz

Co maska, to originál, tak vypadaly sobotní Sokolské šibřinky v kulturním domě v Horní Moštěnici. Parket byl zaplněn do posledního místečka. Vedle Kuliočka z Příšerek s.r.o. tančily pastelky Kohinoor, lego panáčci, piráti z Karibiku a nechyběli ani pralidé. O kus dál se v rytmu hudby vlnila divoká kočka a pobavit se přišel i Homer a Marge Simpsonovi. Na šibřinky přišli všichni. Nechyběli místní, ale ani přespolní. Během večera proběhla i soutěž o nejhezčí masku. A bylo z čeho vybírat.

"Na šibřinky do Horní Moštěnice jezdíme moc rádi. Každým rokem totiž přibývá masek a je na co se koukat a čím se inspirovat do budoucna. Lidi tady totiž mají spoustu nápadů a popravdě já jim někdy jejich kreativitu závidím," prozradila s úsměvem Lenka Siváková.

Sokolské šibřinky mají v Horní Moštěnici dlouholetou tradici. Poprvé se totiž v obci konaly někdy v roce 1980. "Ples je specifický, protože je maškarní a nás moc těší, že k nám lidé každoročně přicházejí. Rok od roku je jich víc a více a to se odráží i na počtu masek. My jsme jako organizátoři upustili už i od pořádání různých kulturních vložek. Návštěvníci si totiž většinou program dělají sami. Chodí k nám nejen jednotlivci, ale i celé maskované skupiny, které si připravují jak taneční kreace tak, i krátká vystoupení. Já sám všechny moc obdivuji. Sehnat kostým, nebo jen jeho část, dá někdy pěknou fušku,“ svěřil se hlavní pořadatel šibřinek Miroslav Hrubý.

Podle moderátora Petra Janků, který dodává plesům tu pravou šťávu, patří šibřinky k nejlepším plesům v Horní Moštěnici. Chybět nesmí ani dobrá taneční kapela. Letos hrála všem návštěvníkům k tanci i těm "nemaskovaným" kapela Elixír. "Je to kapela, kterou jsme si oblíbili, a už nyní jsme se s muzikanty domluvili, že nám zahrají i příští rok. Pro návštěvníky jsme si letos připravili dvě výčepní místa. Je to proto, že se snažíme všem vyhovět," dodal Hrubý.

Na šibřinky přišly stovky lidí. "My jsme přijeli z Přerova. Kamarádi tady každoročně slaví narozeniny a samozřejmě jsme si vzali i masky. Pro nás už je to taková tradice, " prozradila Barbora alias černá kočka.

I když přijít v masce nebylo na šibřinky povinné, většina pánů raději místo kvádra zvolila různé převleky. A ani ženy na tom nebyly jinak. "Masku jsme spolu s manželkou vyráběli doma sami. Sehnat všechny potřebné propriety, které jsme k tomu potřebovali, bylo pěkně hustý," svěřil se Pavel Kavka.

A kdo letos vyhrál tu nejlepší masku? Odborná porota měla jasno už během několika hodin. "Nám se nejvíc líbí Kuliočko z Příšerek s.r.o. se svými kamarády, pak lego panáčci a pastelky Kohinoor," prozradila před vyhlášením jedna z organizátorek.

Sokol Miroslav Hrubý byl s účastí spokojený. "Šibřinky se i letos opravdu vydařily. Já sám bych chtěl všem, kteří se na jejich organizaci podíleli, moc poděkovat, oni vědí, koho se to týká…" uvedl.

hcz

Reklama

Sapa Bike

Katalog firem » Obchod » Cykloprodejny

SAPA BIKE, ul. Mostní 5, Přerov, je naše nová velká prodejna s kompletním cyklistickým sortimentem. Specializujeme se na prodej silničních, horských, 29"27,5", 26", krosových a městských ko...