Reklama

Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, venku je 18.9 °C

Házená, střelba a badminton. Mladí nadějní sportovci zažívají první olympijský den

Zprávy z regionu

27.6.2022

Autor: red

Střelbou ze vzduchové pistole a házenou dnes začali v Přerově své klání mladí sportovci, kteří se nominovali na 19. ročník Olympiády dětí a mládeže.  Na největší českou akci pro mládež se kvalifikovalo 3 539 sportovců a sportovkyň ve dvaceti sportech a zápolit budou v šesti městech Olomouckého kraje – v Olomouci, Přerově, Prostějově, Uničově, Kojetíně a Velké Bystřici.

Sportovní střelba ze vzduchové pistole probíhá v Městské sportovní hale Přerov

Foto: Magistrát města Přerova

"Je to událost, na které mladí sportovci zažijí atmosféru opravdu velké akce. Dávají první rozhovory médiím, snaží se podat své maximální výkony, prožívají silné emoce, ale také navazují nová přátelství," přibližuje akci náměstek primátora Petr Kouba.

V Přerově se představí tři sporty – házená, sportovní střelba a badminton.

Všechny čtyři dny, kdy olympiáda probíhá, poskytuje házené své zázemí Sportovní hala Žeravice. Ve čtvrtek ve 14:00 vyvrcholí tato disciplína finálovým utkáním starších žákyň. Střelba ze vzduchové pistole našla svůj prostor v Městské sportovní hale Přerov, ve které se každý den od 9:00 střetnou dorostenci a dorostenky. Ve středu 29. června od 10:00 se mohou fanoušci v Badminton aréně podívat na dvouhry a čtyřhry nadějných badmintonistů.

"Pro některé se mládežnická olympiáda stane největším sportovním zážitkem v životě a pro jiné je pouze odrazovým můstkem na cestě ke skutečným olympijským hrám. Jsem rád, že i Přerov může mladým sportovcům nabídnout svá sportoviště," doplňuje primátor Petr Měřínský.

Kompletní program olympiády, výsledky i živé sportovní přenosy jsou k dispozici na webových stránkách Českého olympijského výboru. A jak vypadal první olympijský den v Přerově, se můžete podívat ve fotogalerii.

red

Reklama

MOTOR expert s.r.o.

Katalog firem » Auto - moto » Autoservisy, opravny

MOTOR expert s.r.o. MOTOR SERVIS - specialista na DIAGNOSTIKU ZÁVAD elektronických systémů řízení motorů moderních automobilů - STANICE MĚŘENÍ EMISÍ s oprávněním pro více než 60 ...