Reklama

Neděle 25. srpna 2019, svátek má Radim, venku je 20.8 °C

Hanácké léto na kolejích bylo slavnostně zahájeno

Zprávy z regionu

2.7.2019

Autor: red

Symbolickým přestřižením pásky byl v sobotu 29. června 2019 ráno zahájen provoz první nostalgické vlakové linky na Hané, jejímž cílem je nabídnout zejména výletníkům a cykloturistům přímé vlakové spojení mezi Kroměříží, Kojetínem a Tovačovem. Na trati z Kojetína do Tovačova, kde od roku 1981 nejezdí pravidelné osobní vlaky, jde navíc o jedinou možnost, jak se vlakem do Tovačova dostat.

Vlak HLNK na nádraží v Tovačově Vlak HLNK na nádraží v Tovačově


"V první den provozu byla účast cestujících spíše nižší. Ale to je celkem pochopitelné. Přeci jen jde o nový produkt, který si musí své zákazníky teprve najít. K tomu máme začátek prázdnin, lidé vyráží na dovolené a v okolí se konala řada jiných zajímavých akcí,“ říká Rostislav Kolmačka, koordinátor provozu historických vlaků. K tomu obratem dodává: "Velké překvapení nám ale připravila Správa železniční dopravní cesty, která těsně před zahájením provozu vlaků provedla vzornou údržbu všech zastávek na trati. Od soboty 6. července tak budeme moci zastavovat i na vlakové zastávce Oplocany poblíž Tovačova-Annína, která byla v posledních desetiletích prakticky nepoužitelná. Také v Uhřičicích a Lobodicích nebudou mít nyní problém do vlaku nastoupit i starší lidé, nebo třeba maminky s kočárky.“

Dodejme, že historické motoráčky z 50. a 60. let minulého století budou mezi Tovačovem a Kroměříží jezdit každou prázdninovou sobotu až do 31. srpna podle níže uvedeného jízdního řádu. Podrobné informace o provozu vlaků i se seznamem možných turistických a cykloturistických cílů v okolí trati najdete na webových stránkách www.prototypy.cz/tovacovka.

Každý den provozu vlaků je v době vždy od 9 do 17 hodin veřejnosti přístupné také železniční muzeum v prostorách lokomotivního depa na kroměřížském nádraží a dále je každý den provozu spojen i s dalšími lákadly pro veřejnost v okolí trati či přímo ve vlaku. "Tak například v sobotu 6. července si s námi můžete v prostojích mezi spoji v Kojetíně od 9 do 10 hodin a v Kroměříži od 12 do 13 hodin zasoutěžit o volné jízdenky na naše vlaky pro celou rodinu ve hře Město-jméno“, doplňuje Kolmačka.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

BULHARSKO

JIŽ OD

7 890 Kč!

8 dní odlet Praha 26.08. – 02.09.

VARNA

Toro Negro *** snídaně 7 890 Kč
Green Park ***+ all inclusive 9 990 Kč
Perunika *** all inclusive 9 990 Kč
Gloria ***+ all inclusive 10 390 Kč
Kaliakria Resort **** all inclusive 11 990 Kč
Palm Beach **** all inclusive 11 990 Kč
Sirius Beach **** all inclusive 12 190 Kč

1.dítě 2-13 let na přistýlce ve vybr. kap. v doprovodu 2 dosp.os. již od 5 990 Kč!

Najdete nás v OC Olympia Olomouc
Každý den od 9:00 do 21:00
Tel: 585 154 587
Mail: palmaol@ck-palma.cz