Reklama

Úterý 19. listopadu 2019, svátek má Alžběta, venku je 5.7 °C

Hanácké léto na kolejích bylo slavnostně zahájeno

Zprávy z regionu

2.7.2019

Autor: red

Symbolickým přestřižením pásky byl v sobotu 29. června 2019 ráno zahájen provoz první nostalgické vlakové linky na Hané, jejímž cílem je nabídnout zejména výletníkům a cykloturistům přímé vlakové spojení mezi Kroměříží, Kojetínem a Tovačovem. Na trati z Kojetína do Tovačova, kde od roku 1981 nejezdí pravidelné osobní vlaky, jde navíc o jedinou možnost, jak se vlakem do Tovačova dostat.

Vlak HLNK na nádraží v Tovačově Vlak HLNK na nádraží v Tovačově


"V první den provozu byla účast cestujících spíše nižší. Ale to je celkem pochopitelné. Přeci jen jde o nový produkt, který si musí své zákazníky teprve najít. K tomu máme začátek prázdnin, lidé vyráží na dovolené a v okolí se konala řada jiných zajímavých akcí,“ říká Rostislav Kolmačka, koordinátor provozu historických vlaků. K tomu obratem dodává: "Velké překvapení nám ale připravila Správa železniční dopravní cesty, která těsně před zahájením provozu vlaků provedla vzornou údržbu všech zastávek na trati. Od soboty 6. července tak budeme moci zastavovat i na vlakové zastávce Oplocany poblíž Tovačova-Annína, která byla v posledních desetiletích prakticky nepoužitelná. Také v Uhřičicích a Lobodicích nebudou mít nyní problém do vlaku nastoupit i starší lidé, nebo třeba maminky s kočárky.“

Dodejme, že historické motoráčky z 50. a 60. let minulého století budou mezi Tovačovem a Kroměříží jezdit každou prázdninovou sobotu až do 31. srpna podle níže uvedeného jízdního řádu. Podrobné informace o provozu vlaků i se seznamem možných turistických a cykloturistických cílů v okolí trati najdete na webových stránkách www.prototypy.cz/tovacovka.

Každý den provozu vlaků je v době vždy od 9 do 17 hodin veřejnosti přístupné také železniční muzeum v prostorách lokomotivního depa na kroměřížském nádraží a dále je každý den provozu spojen i s dalšími lákadly pro veřejnost v okolí trati či přímo ve vlaku. "Tak například v sobotu 6. července si s námi můžete v prostojích mezi spoji v Kojetíně od 9 do 10 hodin a v Kroměříži od 12 do 13 hodin zasoutěžit o volné jízdenky na naše vlaky pro celou rodinu ve hře Město-jméno“, doplňuje Kolmačka.

red

Reklama

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Katalog firem » Služby » Realitní kanceláře

Zpětný leasing

Volejte 800 10 30 10

Vyřešte své závazky // Zůstaňte bydlet ve svém
Produkt je určen klientům s omezením na listu vlastnictví (exekuce, zástavní práva), kteří chtějí vyřešit své dluhy a současně nadále užívat nemovitost.

Hlavní parametry zpětného leasingu:
Klientovi zachráníme zadluženou nemovitost
Převezmeme jednání se všemi věřiteli = snížení závazků
Úhrada Vašich dluhů, exekucí atd.
Nemovitosti nakupujeme za 70 % tržní hodnoty
Majitel získá exklusivní nájemní smlouvu na dobu až 5 let
Výše nájmu činí 1 % z vyplacené kupní ceny
Původní majitel má předkupní právo koupit nemovitost kdykoli zpět do 5 let (i na hypotéku)
Kupní cena bude navýšena takto:
v prvním a druhém roce o 8 % ročně, ve třetím až pátém o 3 % ročně
(při zpětném odkupu za 5 let)