Reklama

Neděle 2. října 2022, svátek má Olívie, venku je 12.9 °C

FANTASY hlásí úspěchy z Mistrovství světa 2022

Zprávy z regionu

15.9.2022 aktualizováno 19.9.2022 12:55

Autor: red

Přerovské mažoretky ze sportovního oddílu Fantasy se opět mohou pyšnit několika tituly, které získaly na mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Praze, které se konalo na konci srpna. Jednalo se již o 9. ročník mistrovství světa v mažoretkovém sportu pod taktovkou mezinárodní mažoretkové asociace IFMS ve výkonnostní kategorii A, a o 3. ročník světového šampionátu ve výkonnostní třídě B, taktéž pod asociací IFMS.

Přerovský oddíl se nominoval s celkem 20 formacemi (sóla, dua, miniformace, velké skupiny), a to ve věkové kategorii kadetky (8 -11 let), juniorky (12 -14 let), seniorky (15 -25 let) a grandsenior (25 a více let), s náčiním pompom (třásně) a baton (hůlka). Tyto nominace získala přerovská děvčata na základě výsledků MČR 2022 a ME 2022.

Samotné finále výkonnostní třídy A se konalo 25. - 26. srpna ve sportovní hale Královka v Praze. Ve čtvrtek se na startovní pódium postavila děvčata seniorky pompom, která historicky poprvé získala na MS za pódiovou sestavu krásné 2. místo a titul 1. vicemistr světa 2022. Trenérkami této úžasné choreografie Adam a Eva jsou Kateřina Večeřa a Adéla Krmelová. Další startující byla samotná trenérka Adéla Krmelová se svou taneční kolegyní Adélou Langovou, které za své duo pompom v kategorii senior získaly krásné 5. místo. Další duo pompom, tentokráte v podání juniorských děvčat Sáry Bačové a Adély Ministrové, získalo krásné 8. místo. Posledním startem čtvrtečního klání byl start velmi šikovné a nadějné sólistky Adély Langové, která se tomuto sportu věnuje již od čtyř let a má na svém kontě spousty ocenění, ke kterým přidala další, a to 9. místo na mistrovství světa v kategorii sólo senior pompom.

Páteční klání odstartovalo vzletem pochodového defilé v podání přerovských seniorek s formací Letušky s náčiním baton (hůlka), za které získala děvčata pěkné 8. místo. V kategorii kadetky pompom to rozjela rokenrolová dvojice Anna Ondřejová a Tereza Zbožínková naplno a získala krásné 6. místo. V kategorii juniorky pompom s krásnou sestavou Tarzan plnou rytmu a tance, pod vedením Barbory Lukešové a Natálii Petrové, získaly jejich svěřenkyně ve velké konkurenci krásné 6. místo. Další malou formací minimix (kombinace náčiní baton a pompom) předvedla děvčata Kateřina Valentová, Kateřina Šindarová, Tereza Šaratová, Barbora Ludmilová, Adéla Kristová, Anna Frydrýšková, Klára Bačová a získala krásné 7. místo. Páteční program vrcholil přímým přenosem na ČT sport, kde se představila i přerovská děvčata, a to hned dvakrát. S malou formací mini pompom se sestavou 1969 se představila děvčata Adéla Langová, Adéla Krmelová, Barbora Lukešová, Natálie Petrová, Diana Janáková a Tereza Bosáková, které získaly krásné 8. místo. V kategorii skupiny baton seniorky pak děvčata pod vedením Kateřiny Valentové získala za pódiovou sestavu Catsby pěkné 11. místo. 

Sobota patřila Světovému šampionátu 2022, který se koná již třetím rokem, kde si své výkony měří děvčata výkonnostní třídy B. 

Jak se děvčata umístila:

1. místo - Vítěz světového poháru 2022 - sólo senior pompom Klára Bačová

2. místo - sólo junior pompom Sára Bačová

3. místo - sólo senior pompom Rozálie Kašparová

4. místo - sólo junior pompom Adéla Ministrová

4. místo - sólo kadet pompom Nela Radová

5. místo - sólo junior pompom Barbora Poláková

6. místo - sólo junior pompom Klára Zbožínková

6. místo - sólo senior pompom Kateřina Šindarová

8. místo - sólo senior pompom Diana Janáková

Závěr dne patřil nejstarší věkové kategorii s náčiním pompom ,a to Grandsenior (25 let a více), kde i Přerov měl zastoupení v podání nejen rodičů mažoretek Fantasy. Pod vedením Kateřiny Večeřa získala pódiová sestava Mušketýři krásné 3. místo. Fantasy Grandsenior tak doplnil sbírku pro letošní sezónu 2022 o poslední medaili, která rodičům chyběla ( zlato MČR, stříbro ME, bronz MS).

Všem zúčastněným mistrovství moc gratulujeme a děkujeme za dosažená ocenění a reprezentaci města Přerova. Do další sezóny 2023 přejeme spousty nováčků, dobrých nápadů a kvalitních tanečních sestav. 

red

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

Hrad SOVINEC
1 + 2. října
BALADY ZBOJNICKÉ

O zábavu se postarají:
Famózní šermíři BIBUS SPIRITUS
Významná šermířská a divadelní společnost FUENTE OVEJUNA
Skupina historického šermu NUNTIUS REGIS
Sokolník Monti
řemeslo Kovářské představí Mistr Jakub a U aničky si budete moci vyrobit svíčku
V ceně vstupenky je samozřejmě vstup na věž a prohlídka hradu
více na:https://www.spinavci.cz/plakat_bz.htm