Reklama

Pátek 14. května 2021, svátek má Bonifác, venku je 11.3 °C

Estakádu čeká ostrý provoz, stavba sousedního rondelu bude trvat celé léto

Zprávy z regionu

26.4.2021

Autor: red

Nové dopravní stavby, které vznikají na pomezí mezi Přerovem a jeho místní částí Předmostí, přinesou změny v dopravním režimu. Některé se stanou trvalými, jiné dočasnými.

Estakáda

Foto: Magistrát města Přerova

Stavba estakády míří v těchto dnech po dvou letech budování ke svému závěru. První auta se po ní obousměrně projedou už v úterý 4. května hodinu po poledni. A zatímco vozovka uložená na pilířích bude procházet první ostrou zkouškou, v jejím sousedství se dělníci pustí do stavby okružní křižovatky. Ta se má budovat do konce září a její stavba způsobí na celých pět měsíců změnu v dopravním režimu  Přerova. Křižovatka propojující ulice Velká Dlážka, Polní a Lipnická se uzavře. Z Lipnické ulice směrem do Předmostí se zprovozní nově vzniklá propojovací větev, kterou budou řídit semafory. Z Velké Dlážky na Lipnickou nebude umožněn průjezd, čili v tomto směru se řidiči do podjezdu nedostanou a budou muset volit objízdnou trasu přes nově spuštěnou estakádu.

Na změny se musí připravit i chodci, kteří míří z Přerova do Předmostí a naopak. V Lipnické ulici pro ně vznikne provizorní místo, takže už nebudou muset přecházet při cestě do Předmostí na protější chodník, jak byli zvyklí v posledních týdnech, kdy se rondel připravoval. Dobrou zprávou pro řidiče, kteří museli po dobu stavby estakády opustit svá parkovací místa podél ulice Velká Dlážka, je obnovení parkování.

V neposlední řadě budou novým uspořádáním dotčeni i pasažéři městské hromadné dopravy. Připravit se musí na to, že obsluha oblasti Velké Dlážky bude v pracovní dny zajištěna linkou 104, která objede zastávky Most Míru, Svépomoc, Velká Dlážka, Bazén a večerními spoji linky 111, které budou obsluhovat zastávku u bazénu a navíc ještě náhradní zastávku na nové estakádě v Polní ulici. O víkendech bude autobusová doprava zajištěna spoji číslo 114, které mají zaopatřovat zastávky Velká Dlážka a Bazén a spoji linky 111, které objedou totožné zastávky jako v pracovní dny, tedy u bazénu a v Polní ulici. Oblast za křižovatkou u Lidlu bude zajištěna po objízdné trase přes novou estakádu spoji 101, 102, 107, 111 a 112, které jako náhradní zastávku na Velké Dlážce budou obsluhovat zastávku Polní a v Předmostí zastávky podle trasy. Některé linky zajedou navíc k tamějšímu hřbitovu.

 

red