Reklama

Neděle 22. července 2018, svátek má Magdaléna, venku je 20.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dvě a půl minuty slávy: štáb slovenského režiséra rozbalil na Horním náměstí cirkusové šapitó

Zprávy z regionu

12.11.2017

Autor: hcz

Přerov obsadili na dva dny filmaři. Slovenský režisér Juraj Jakubisko, který natáčí další díl pohádky Perinbaba 2 na mnoha místech Čech, Moravy a Slovenska, se rozhodl pořídit některé záběry i v Přerově. A to na Horním náměstí, které se pyšní titulem nejkrásnější moravské náměstí.

V pátek štáb připravoval místo natáčení a na druhý den se od časného rána zkoušelo a točilo na plné obrátky. Děj pohádky, která má na Slovensku stejnou tradici jako u nás Tři oříšky pro Popelku a neobejdou se bez ní žádné vánoční svátky, se v jednom z míst odehrává také v podloubí Horního náměstí, kde pobývá jeden z hlavních hrdinů mladík Lukáš, který se vydává do světa hledat štěstí a lásku.

Ti, kteří se přišli v sobotu podívat na Horní náměstí, se vrátili do doby před sto lety. Přijel cirkus a na náměstí korzovali měšťané, děti a chasa. Bylo veselo, nechyběla cukrová vata, žonglér, akrobatka, kolotoč, ale také harmonikář a malé tanečnice. Prostě vše, co k cirkusu patří.

Koho v nové pohádce uvidíme? Po boku slovenského herce Ľubomíra Pauloviče se představí v roli kněžny modelka Andrea Verešová, vdovu po starostovi ztvární Valérie Zawadská, mladíka Lukáše Lukáš Frlajs, perníkářku Ľuba Lomnická , řemeslnici Zlatica Schörfelldová , principála zpěvák Dan Nekonečný a v jedné z hlavních rolí se objeví i Valerie Stašková - baletka Slovenského národního divadla. V dalších rolích uvidí milovníci pohádek také Matúše Kvietika, Ľudmilu Swanovou nebo Petronelu Kolevskou. Zesnulou Perinbabu, Giuliettu Masinu, hodlá Jakubisko oživit pomocí digitální technologie stejně tak jako Smrtku v podání Valérie Kaplanové. Do komparzu se zapojili i místní obyvatelé. "Přihlásilo se nám okolo pěti set zájemců o komparz. Počítač se nám skoro zavařil," prozradil s úsměvem Jakubisko.

Mezi osmi desítkami komparzistů, kteří dostali šanci si v nové pohádce zahrát, je i přerovský archeolog Zdeněk Schenk, který si dnešním komparzem zavzpomínal na dobu, kdy točil komparz na studiích. Po jeho boku se objevil i Tomáš Barbořík, Lukáš Brablík, Hanka "Knihanka", Štěpán Chalupa nebo herci přerovského amatérského divadla Dostavník. "Protože Juraj Jakubisko točil s Markusem M historické drama Bathory, zavolal Pedrovi - Petru Novotnému, jestli nechce obsadit do komparzu i členy Markusáků. Poslala jsem fotku ježibaby a nejspíš mě vybrali pro krásu "ksichtu", prozradila s úsměvem Hanka "Knihanka". Svou výškou upoutal nejspíše pozornost natáčecího štábu i mladý Štěpán Chalupa. "Protože studuji filmovou vědu, zajímalo mě, jak takové natáčení funguje. Když jsem se dověděl, že jsem vybrán, byl jsem nadšen a říkal jsem si, že to bude super zkušenost."

Foto: Hana Žáčková

"Pro natáčení těchto záběrů jsme vybírali z mnoha míst, ale přerovské Horní náměstí mě hned oslovilo," prozradil režisér. Aby diváci nepřišli v dalším díle Perinbaby o skvělé herecké výkony manželky Federica Felliniho Giulietty Masini a Valérie Kaplanové, oživí Jakubisko jejich postavy digitální technologií. "Bude to složitá práce, protože budeme digitální technologií tvořit i celá města," dodává Jakubisko.

Kultovní filmová pohádka režiséra Juraje Jakubiska "Perinbaba", zpracovaná na motivy pohádky Paní Zima od bratří Grimmů, byla natočena v roce 1985. Perinbaba 2 právě vzniká, a tak i Přerov v ní bude mít své dvě a půl minuty slávy.

hcz

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE
TURECKO

9 dní odlet Praha 17.07. – 25.07.

ANTALYA

Vesta *** polopenze 10 990 Kč
Elysee Hotel **** all inclusive 13 690 Kč
Boulevard **** all inclusive 14 390 Kč
L´Ancora Beach **** all inclusive 14 490 Kč
Blue Diamond Alya **** all inclusive 14 590 Kč
Sultan Sipahi **** all inclusive 15 390 Kč
Primasol Telatiye Resort ***** all inclusive 16 190 Kč
White City Resort ***** all inclusive 16 190 Kč
Floria Beach ****+ all inclusive 16 790 Kč
Taksim International Obaköy **** all inclusive 16 890 Kč
Grand Side **** all inclusive 17 290 Kč
Grand Zaman Garden **** all inclusive 17 290 Kč
Sherwood Greenwood Resort ****+ all inclusive 17 490 Kč

1.dítě 2-14 let na přistýlce ve vybr. kap. v doprovodu 2 dosp.os. již od 6 990 Kč!