Reklama

Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr, venku je 10.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dva ohňostroje, dva příběhy. Jeden je pekelný, druhý bude vzpomínkový

Zprávy z regionu

30.11.2022

Autor: red

Dva ohňostroje si mohou v příštích dnech užít obyvatelé Přerova. První se bude konat 5. prosince, kdy na Masarykovo náměstí přijede Mikuláš se svou družinou. Druhým, zrcadlícím se nad řekou Bečvou, bude 1. ledna přivítán nový rok 2023.

Foto: Hana Žáčková

Mikulášský ohňostroj bude odpálen úderem 18. hodiny, má trvat šest a půl minuty a je komponován do tří částí. Jakých, to prozradil ohněstrůjce Pavel Novák: "První část říká: Budeme v pekle - a to má speciální váhu. Nezáleží, jak je kdo těžký, ale jak hřešil. Druhá část upozorňuje: Jestli bude na náměstí Dorota Máchalová, ať se má na pozoru. Nevíme, jestli si ji čerti nechtějí odnést do pekla. A třetí část ukončuje tato myšlenka: Spát asi nepůjdeme, protože jak víme, čert nikdy nespí. No a pokud by si čerti chtěli někoho odnést, stačí říct, že budete v pekle pracovat, a to se jim vůbec nebude líbit."

Novoroční ohňostroj nad řekou Bečvou, který bude viditelný z břehů zejména pod hradbami, je rozdělen do sedmi úseků a je sestaven jako vzpomínka na přerovské hudebníky. Ohněstrůjce Pavel Novák připomíná, že se nedostane na všechny místní muzikanty, ale určitě vzpomene na své jmenovce, oba Pavly Nováky, a také na Jaroslava Wykrenta. "Neočekávejte hudbu, u které budete ronit slzy, ale těšte se na krásnou muziku, ať už rockovou, nebo popovou. Společně zavzpomínáme na krásné chvilky, které nám tito hudebníci přinášeli textem, zpěvem a hudbou," vzkazuje Přerovanům tvůrce ohňostroje. Světelná show začne úderem šesté hodiny večerní a bude trvat jedenáct minut.

Za oba ohňostroje zaplatí město dohromady 150 tisíc korun.

red

Reklama

Karel Caha Band

Katalog firem » Zábava, volný čas » Hudební skupiny, tělesa

Naše hudební duo je složené z profesionálních hudebníků a zpěváků a vzniklo v roce 1999 . Vystupujeme u příležitostí plesů, podnikových večírků, zahradních párty, svateb, narozenin ap...