Reklama

Sobota 21. července 2018, svátek má Vítězslav, venku je 26.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dva koncerty: Pavel Novák zazpíval Přerovanům před Galerií, Re-Vox na náměstí TGM. Hity Pavla Nováka staršího se nesly Přerovem ze dvou stran

Zprávy z regionu

24.12.2017

Autor: hcz

Kam jít? Tuto otázku si před štědrodenními koncerty, kterých najednou bylo víc než obvykle, kladla spousta Přerovanů. Dva koncerty tak rozdělily obyvatele města na dva tábory. Jít ke Galerii Přerov na Pavla Nováka mladšího, nebo zůstat věrní náměstí TGM a zavzpomínat na zakladatele tradic štědrodenních koncertů zpěváka Pavla Nováka spolu s kapelou Re-Vox?

Organizátor, který na náměstí TGM Vánoční trhy letos pořádá, totiž zvolil pro dopolední koncert na náměstí TGM jiného interpreta. Místo syna přerovského zpěváka Pavla Nováka, který po odchodu svého otce do muzikantského nebe v tradici od roku 2009 pokračoval, pozval na pódium kapelu Re-Vox. "Smyslem koncertů na Štědrý den bylo, aby se Přerováci dopoledne sešli a popřáli si krásné Vánoce. Pro nás je dnešní koncert výzva. Nikdy jsme na Štědrý den nehráli," řekl kapelník skupiny Re- Vox Dušan Millonig.

Osmnáct let dlouhou tradici společného setkávání Přerovanů při dopoledních koncertech na Štědrý den odstartoval zpěvák Pavel Novák. Jeho syn se i přesto, že se letos s organizátory Vánočních trhů nedohodl na finančních podmínkách, rozhodl, že koncert pro Přerováky uskuteční. Ne sice na náměstí, ale spolu se svou kapelou a dvacetičlenným pěveckým sborem vystoupil u Galerie Přerov. A tak se jeden tábor Přerovanů sešel u Galerie Přerov, zatímco ten druhý na náměstí TGM. "Koncerty stihneme oba. Teď jsme přišli podpořit Pavla a po jeho vystoupení se půjdeme ještě podívat na náměstí," svěřila se šedesátiletá Jarmila Koplíková.

Pavel Němec zůstal věrný náměstí. "S rodinou chodíme vždy na náměstí, tak jsme tuto tradici neměnili."
„Je to Kocourkov," prohlásil jeden z návštěvníků. "Ze dvou stran jsou slyšet stejné písničky.. Já ale fandím mladému Pavlovi. Je borec a je to tradice jeho otce, tak proč mu ji brát...."

A tak zatímco jedni po koncertu Pavla Nováka odcházeli domů, jiní se od tisícihlavého davu před Galerií Přerov odpojili, aby se zašli podívat na náměstí na kapelu Re-Vox. "Je to super, dva koncerty, to jsem ještě v Přerově nezažil, ale vše je jednou poprvé..... A jak vidíte, náměstí je taky plné," podotkl s úsměvem Zdeněk Juřík, který jezdí do Přerova každým rokem na štědrodenní koncerty z Kroměříže.

A co dodat na závěr? Hodně, štěstí, zdraví, pohody a....pěkné Vánoce, Přerove......!

hcz

Reklama

AP - AUTOSKLO

Katalog firem » Auto - moto » Autoskla

prodej - montáž - servis autoskel - BEZPLATNÁ VÝMĚNA AUTOSKEL Z POJIŠTĚNÍ - bezfóliové a fóliové tónování autoskel " Originální kvalita pro Vás " Všechna skla jsou homologova...