Reklama

Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita, venku je 13.3 °C

Dopravně bezpečnostní akce Policie České republiky

Zprávy z regionu

11.8.2021

Autor: red

V pondělí 9. srpna proběhla také v Olomouckém kraji celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Akce bude pokračovat i v pátek 13. 8. 2021.

Ilustrační foto

Za pondělí policisté v Olomouckém kraji zjistili přibližně 100 přestupků týkající se překročení nejvyšší povolené rychlosti. Mezi vybrané hříšníky, kteří nedodržují rychlost, patřil na Olomoucku řidič, který jel v obci rychlostí 89 km/hod., další na Prostějovsku jel v úseku 110km rychlostí 137km/hod.

Na Prostějovsku odpoledne 43 letý řidič dodávky jel úsekem s max. povolenou rychlostí 110 km/hod 131 km/hod. Když jej policejní hlídka zastavila, aby přestupek vyřešila, zjistili, že řidič nejen překročil rychlost, ale ještě se před jízdou posilnil, naměřili mu 1,39 ‰ alkoholu v dechu.

Největším hříšníkem se stal řidič vozidla značky Porsche Cayenne, který v úseku dálnice D1 ve směru na Ostravu jel rychlostí 189 km/hod. Při kontrole neměl ani řidičský průkaz, hlídce sdělil, že jej zapomněl doma. Byla mu uložena kauce 10000 korun, kterou na místě zaplatil.

V kraji se za sedm měsíců letošního roku stalo 2928 dopravních nehod, kdy na následky přišlo o život 20 osob. Jednou z hlavních příčin stále zůstává nedodržování nejvyšší povolené rychlosti - jedná se o 396 nehod. Další častá příčina dopravních nehod je nesprávný způsob jízdy, tentokrát se jedná o 1397 dopravních nehod.

red

Reklama

OS MORAVAINVEST

Katalog firem » Finance » Pojišťovací makléři

Pojištění motorových vozidel Pojištění osob Pojištění majetku Pojištění průmyslových a podnikatelských rizik