Reklama

Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše, venku je 26 °C

Do Laguny jen na vlastní nebezpečí. Výsledky z laboratoře nedoporučují koupání

Zprávy z regionu

19.6.2021

Autor: red

Laguna není v současné době vhodná ke koupání. Vyplývá to z rozboru, který si nechaly v polovině června vypracovat Technické služby města Přerova.

Laguna

"Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. Koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy, osoby trpící alergií a osoby s oslabeným imunitním systémem," popsal Martin Halata ze Zdravotního ústavu v Ostravě.

Přerovské přírodní koupaliště neodpovídá kvalitě vody ke koupání ve dvou ukazatelích: průhlednost a vodní květ. Mikroskopický obraz ukázal, že v Laguně se nacházejí například rozsivky centrické a penátní, skrytěnky, zelené řasy či krásnoočka. Mikrobiologické vyšetření sice vykazuje, slovy expertízy, výbornou jakost, ale sinice překročily druhý sledovaný stupeň a chlorofyl první stupeň.

"Informace o červnovém měření i s přesnými hodnotami najdou zájemci přímo ve vývěsce na Laguně. Další testy necháme dělat v průběhu července a srpna," potvrdila Martina Haluzíková z technických služeb.

red

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

Dne 7a8 Srpna proběhne na zámku Plumlov
ŠERMÍŘSKÝ VÍKEND
Po dobu celého víkendu Vás budou mít čest bavit
Šermíři a bubeníci Grál
Své šermířské pohádky představí FUENTE OVEJUNA
Mušketýrský regiment Corporal
Taneční skupina Roseta
A nebude chybět ani Sokolník či loutkové pohádky

Po dobu celé akce si mimo jiné můžete zastřílet z luku navštívit dobový tábor projet se na koních a nebo okusit řemeslo kovářské

Více INFO: https://www.plumlov-zamek.cz/akce/7-8-8-202 1-sermirsky-vikend-na-zamku