Reklama

Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil, venku je 11.4 °C

Divoký rej masek se prohnal vlkošskou sokolovnou

Zprávy z regionu

31.1.2011

Autor: hcz

Kmen rudých divochů vyrazil v pátek do Vlkoše na tradiční šibřinky pro starší a pokročilé. Místo nájezdů však s místními pionýrkami, lázeňskými šviháky a cvičenkami spartakiády vykouřil dýmku mírů, a spolu s nimi se oddával nespoutané zábavě. O překvapení nebyla v průběhu večera na programu nouze. K poslechu a tanci hrála Karolína a cimbálová muzika ze Vsetína. Nechybělo bohaté občerstvení, ale ani tombola a divoký rej masek.

"Za vznikem šibřinek stáli za dob první republiky mladí sokoli a jejich tradice se udržela až dodnes,"zavzpomínal na začátky starosta obce Miroslav Kroupa. A protože sokoli chtěli, aby se pobavili nejen mladí, ale i senioři, uspořádali šibřinky také pro ně. A tak tradice přecházela z pokolení na pokolení. "Letošní sedmý ročník šibřinek pro starší a pokročilé uspořádala obec ve spolupráci s místním mysliveckým spolkem Olšina. Výtěžek poputuje na krmivo a léčiva pro spárkatou zvěř," prozradil dál starosta, kterého předseda myslivců Jaroslav Doubek doplnil, že kromě toho obnoví místní myslivci i výsadbu zeleně v honitbě.

K zábavě a dobré náladě přispělo také vystoupení místních bábinek. A že se ve Vlkoši žije.., to dokázala i bohatá účast lidí z širokého okolí. "Já jsem z Bánova od Uherského Brodu. Jezdím sem pravidelně. Vždyť mám tady kamarádku, která se narodila ve stejný den jako a jsem obě stejné opice. A proč si neudělat na stará kolena nějaké to potěšení. Vždyť při tanci se dá navíc i nějaké to kilo shodit," zahlaholil přes stůl jeden z lázeňských šviháků (Fanka Kočicová) a pohladil si své bříško.

Rej masek vyvrcholil vyhlášením té nejlepší z nejlepších. Nebyli to tentokrát jednotlivci, ale přímo celé skupiny.
Mírumilovní indiáni skončili třetí, šikovné spartakiádnice zaujaly porotu svým vystoupením a tak si odnesly diplom za druhé místo. Prvenství patřilo ale Leninovi a pionýrkám v podání členek místního klubu seniorů.

fotogalerie >>

hcz