Reklama

Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan, venku je 25.4 °C

Dětská olympiáda se blíží. V Přerově se bude střílet, hrát badminton a házená

Zprávy z regionu

7.6.2022

Autor: red

Tento měsíc vypukne v Olomouckém kraji desátý ročník letní Olympiády dětí a mládeže. Na programu jsou soutěže hned ve dvaceti sportovních kategoriích, které budou probíhat na území celého kraje. Akce začíná 26. června a potrvá čtyři dny.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos

Vedle tradičních sportů, které se na olympiádě obvykle představují, jako je atletika, plavání, basketbal či volejbal, se letos poprvé bude i šermovat. V Přerově se bude střílet ze vzduchové pistole, hrát badminton a házená.

Přípravy na dětskou letní olympiádu, kvůli které přijedou ve dnech 26. až 30. června do Olomouckého kraje čtyři tisíce sportovců z celé České republiky, vrcholí. Během čtyř dnů se rozdá 686 sad medailí, závodníci se utkají ve 20 sportech a 73 disciplínách, poprvé se letos bude i šermovat. Do Přerova zamíří střelci, hrát se zde bude i badminton, skvělý povrch žeravické haly si zase užijí mladé házenkářky. Orientační běžci si zazávodí v okolí Helfštýna. Sportovci, kteří se umístí na prvních příčkách, pak prožijí hned dva předávací ceremoniály. Na sportovišti dostanou plyšového maskota Oldu a u Olympijského domu v Pevnosti poznání pak bude každý den v podvečerních hodinách slavnostní medailový ceremoniál. Sportovní střelci zamíří do přerovské sportovní haly, badminton se bude hrát v badmintonové aréně a házenkáři si poměří síly v Žeravicích.

red

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SENEGAL

28.06.2022

ROYAL HORIZONS BAOBAB ****

7 nocí all inclusive, dítě od 17 990 Kč

20 990 Kč

RIU BAOBAB *****

7 nocí all inclusive, dítě od 17 990 Kč

24 990 Kč

Více nabídek Vám rádi sdělíme telefonicky, emailem nebo u nás v kanceláři.