Creative Caps Cup je za námi

Zprávy z regionu

10.11.2023

Autor: red

Sportovní hala Start Přerov hostila o víkendu moderní gymnastky z České republiky a ze Slovenska. Na programu byl již 18. ročník pohárové soutěže společných skladeb, dvojic a trojic Creative Caps Cup 2023. V jedenácti kategoriích se představilo na závodní ploše 210 gymnastek. Bilance výsledků domácích závodnic v šesti kategoriích je zisk zlata, dvou stříbrných a bronzových kovů a páté místo.

Dopolední blok zahajovaly dvojice a trojice, ze kterých byly nejúspěšnější oddíly SK MG Havířov, SK MG Mantila Brno a Provo Brno. Naše zástupkyně v kategorii seniorek trojic, Nela HASOŇOVÁ, Monika TOMEČKOVÁ a Eliška ZBOŽÍNKOVÁ svou skladbu s obručemi především ve druhém provedení ukázaly výborně a po zásluze vystoupaly s nejvyšší známkou závodu 44.300 na stupeň nejvyšší.

Společné skladby nadějí nejmladších navázaly na dvojice a trojice. Domácí tým měl zastoupení ve dvou kategoriích, v ročníku 2016 a mladší ukázaly svou skladbu Nikol GRÁCOVÁ, Simona PLUHÁČKOVÁ, Alena LESÁKOVÁ a Laura ZICHOVÁ. V konkurenci pěti týmů obsadily třetí místo s bodovým součtem 27.450, za SKP Brno 32.950 a SK Provo Brno 31.600. O rok starší oddílové kamarádky ve složení Barbora BĚHULOVÁ, Kristina Jasmina KOLÁŘOVÁ, Tereza VINGLÁRKOVÁ, Ella KRAJCAROVÁ a Emma ZELENÁ představily svou skladbu ve vyšší technické vyspělosti a známkou 29.400 získaly stříbro za brněnským týmem z Mantily 32.250.

Předepsané náčiní kužele doprovází po celou sezónu naděje mladší ročník 2013 a mladší. Posun v technice náčiní je závod od závodu znát, ale nedaří se předvést dvě provedení bez chyb. A to byla příčina pátého místa s bodovým ohodnocením 24.850 ve výsledkové listině pro Marcelu PŘIKRYLOVOU, Janu RIEDLOVOU, Lucii KORANDOVOU, Elen VELEŠÍKOVOU a Nikol STRŽÍNKOVOU. Suverénní byly závodnice z SKP MG Brno známkou 38.600 před Vítkovicemi 31.150 a Rapidem Bratislava 27.350.

Maša CIMRA, Emma JANKOVÁ, Erika KVAPILOVÁ, Aneta STISKÁLKOVÁ a Magdalena ŠVORČÍKOVÁ, mladý tým nadějí starších, bojuje celou sezónu s náročnou kombinací náčiní - obručemi a kužely. Domácí prostředí pro dívky nebylo výhodou a byť obsadily třetí místo známkou 26.950, nepředvedly svou skladbu bez nedostatků. Suverénkami byly v této kategorii opět brněnské závodnice, SKP MG Brno 42.650 a SK Provo Brno 38.750.

Juniorské moderní gymnastky předvádí na závodních plochách v letošní podzimní sezóně skladby s pěti páry kuželů. Vyspělejší technika těla i náčiní je výrazněji znát u všech gymnastek. Domácí tým ve složení Veronika CHATRNÁ, Adéla MIKEŠKOVÁ, Michaela KORITAROVÁ, Marie KUČOVÁ, Zuzana LESÁKOVÁ a Tereza ÚRUBKOVÁ získal za první provedení nejvyšší známku sezóny, ale nepodařilo se udržet standart v druhém provedení, a tak získal známkou 36.850 bodu druhé místo za klubem SK MG Mantila 38.250. Třetí bylo Provo Brno 36.050.

Nadstandardní zázemí sportovní haly Start Přerov s příjemnou diváckou kulisou a výborným organizačním týmem rodičů domácího klubu přispělo k velmi zdařilému průběhu celé soutěže.