Reklama

Středa 10. srpna 2022, svátek má Vavřinec, venku je 19.9 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Charita Přerov spustila E-nocsezenku. Jak funguje?

Zprávy z regionu

22.2.2021

Autor: red

Nízkoprahové denní centrum Lorenc provozuje  za podpory Magistrátu města Přerova pro občany bez stálého přístřeší v nehostinném počasí noční sedárnu. V současné době v Přerově není k dispozici noclehárna, a tak sedárna Charity Přerov je alespoň částečnou kompenzací pro lidi bez přístřeší.

Ilustrační foto

Nízkoprahové denní centrum Lorenc (NDC) dohodlo pro několik klientů možnost pobytu v azylových domech. Někteří využili zimního iglú. Ostatní jsou odkázáni v nehostinných zimních nocích na možnosti sedárny. Podle vedoucí Adély Trumberové zatím nemají hlášeno žádné umrznutí. "Zatím nemáme informace o tom, že by někdo venku umrznul. S mrazivým počasím jsou však spojeny i jiné potíže. Naši klienti se potýkají se zdravotními komplikacemi a nepříznivé počasí je pro ně některé z nich rizikové."

"Spolupráce s městem si velmi vážíme. Počasí se však neohlíží na finanční prostředky stanovené smlouvou. Naše společné síly pokryjí jen část chodu noční sedárny. Proto, abychom mohli navýšit počty nocí, kdy bude sedárna otevřena, je tu projekt E-nocsezenka, kterou si můžete zakoupit, a kterou věnujete část vlastního tepla," uvádí Adéla Trumberová.

Charita Přerov otevírá sedárnu NDC nad rámec zimního období během roku v případě velmi nepříznivého až ohrožujícího počasí. "V loňském roce jsme sedárnu otevřeli i mimo zimní období. V noci ze 14. na 15. října, kdy byl v Přerově vyhlášen 3. povodňový stupeň, poskytla bezpečí pěti lidem, kteří byli v přímém ohrožení. Naším cílem je, aby tito lidé mohli u nás najít útočiště i v krizových dnech během celého roku," doplňuje ředitelka Charity Přerov Mgr. Alena Pizúrová.

Noční sedárna se dle smlouvy s městem Přerovem pro občany bez přístřeší otevírá v případě, kdy teplota klesá pod -3°C a je předpoklad, že půjde stále do mínusových hodnot. "Jsou také dny, kdy se teplota pohybuje okolo 0 °C a prší, sněží či jsou špatné povětrnostní podmínky. Právě pro tyto dny je tu E-nocsezenka," dodává vedoucí služby NDC Lorenc.

Ti, kteří by chtěli noční sedárnu podpořit prostřednictvím E-nocsezenky, tak mohou učinit libovolnou finanční částkou na účet Charity Přerov 34536831/0100 s variabilním symbolem 1291. Podrobné informace jsou uvedeny na webových stránkách Charity Přerov: https://www.prerov.charita.cz/e-nocsezenka/

"Díky E-nocsezence můžeme sedárnu pro klienty otevřít nad rámec a poskytnout jim teplé zázemí a stravu. Každému, kdo prostřednictvím E-nocsezenky daruje kus vlastního tepla, děkujeme," shrnuje závěrem Adéla Trumberová.

red

Reklama

Relaxační centrum ADAM

Katalog firem » Zdraví a styl » Masáže

Nabízené služby: - solná jeskyně - bylinná parní lázeň - harmonizační lůžko - relaxační pyramida - detoxikační přístroj - přístrojová lymfodrenáž - masá...