UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Břišní pekáč: vyzkoušejte skvělé cvičení na posílení břišních svalů a pánevního dna
21.4.2017
Autor: Lenka Šimková
V České republice již tři roky funguje fitness program Hanky Kynychové s názvem Břišní pekáč a nyní si ho můžete vyzkoušet i v Přerově. Program je zaměřený především na zpevnění břišních svalů a posílení pánevního dna. Ocení ho nejen ženy po porodu, ale i ty, které mají rozestup břišních svalů. Zacvičit si však můžete i v případě, že si pouze chcete vyrýsovat bříško do letních měsíců.
Foto: Lenka Šimková
Fitness program Břišní pekáč by určitě neměl uniknout vaší pozornosti. Založila ho před třemi lety známá cvičitelka Hanka Kynychová a od té doby se těší v republice stále větší popularitě. Pomocí cviků břišního pekáče máte možnost posílit nejen břišní svaly, ale i svaly pánevního dna a tím můžete předejít poporodním potížím nebo problémům s inkontinencí. V Přerově si ho nyní můžete zacvičit třeba na lekcích s Editou Jemelkovou. "Primárním impulsem bylo vytvořit ideální cvičení pro ženy po porodu, které potřebují opět posílit břišní svaly a pánevní dno. Dále je cvičení vhodné pro osoby trpící s vyhřezlými ploténkami, dospívajícím dívkám a chlapcům, u kterých bylo zanedbáno posilování svalstva, a také i mužům všeho věku," uvedla Edita Jemelková.
Lekce revolučního fitness programu je zaměřena na posilování hlubokých svalů a trvá hodinu. Nejprve se začíná převážně dynamickým i statickým strečinkem a mohou se přidávat jednoduché prvky z aerobiku bez poskoků a výskoků, což ocení i ženy středního věku. Pak přichází na řadu cvičení na podložkách a následují cviky, které jsou zaměřené na celkové zpevnění svalů celého těla, dále pak na zpevnění a posílení přímých a šikmých břišních svalů a na zpevnění pánevního dna. „Konkrétně posilování svalů pánevního dna je obtížné a některým klientkám chvíli trvá, než trefí tu správnou techniku. Jakmile toho dosáhnou, tak postupem času na sobě vidí vítané změny," prozradila Edita Jemelková. U samotného cvičení se mohou používat i různé balanční pomůcky jako bosu, gumičky či overball, ale začátečnice by se nejprve měly naučit techniku jako takovou a teprve postupem času si přidávat zátěž.
Cvičení je vhodné také pro ty, které trápí rozestup břišních svalů. K rozestupu může dojít v těhotenství až o několik centimetrů. V tomto případě se však nesmí začít posilovat přímé břišní svaly, ale musíte se zaměřit na posilování těch šikmých. "Před dvěma týdny se mi přihodilo, že jsem s klientkou sestavovala jídelníček a ona se mi svěřila, že teprve po dvou a půl letech od porodu zjistila, že má rozestup břišních svalů. Doteď s tím má problémy a musí chodit na rehabilitace. Proto se na začátku každé lekce klientek ptám, která z nich má rozestup břišních svalů. Těm pak ukážu, které cviky mají cvičit v uzpůsobené podobě právě tak, aby co nejvíce posílily šikmé břišní svaly," sdělila Edita Jemelková.
Foto: Lenka Šimková
Lekce břišního pekáče s Editou Jemelkovou probíhají každé úterý od 17 hodin na Červeném kříži a ve středu od 17:30 v tělocvičně na Šířavě. "V dnešní době je hodně mladých maminek, které se po porodu opět snaží dostat do formy. U každé je to individuální, ale mohou se na kurz hlásit hned po šestinedělí, záleží samozřejmě na tom, jak se cítí a jak náročný měly porod," doplnila na závěr Edita Jemelková.
Lenka Šimková
Cestovní agentura Palma - Alena Francová
Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře
LÉTO 2026
Uvedená cena zahrnuje: letenky, transfery, ubytování se stravou all inclusive, delegát.
Portugalsko: AP ADRIANA 5* 4.-11.7. z Prahy, dospělý za 35.590 Kč, dítě za 10.120 Kč
Tunisko: NOUR PALACE 5* 3.-11.7. z Ostravy, dospělý za 19.990 Kč, dítě za 7.990 Kč
Albánie: MELIA DURRES 5* 14.-21.7. z Brna, dospělý za 33.990 Kč, dítě za 7.490 Kč
Španělsko-Menorca: SOL FALCO 4* 11.-18.7. z Prahy, dospělý za 36.760 Kč, dítě za 15.980 Kč
Řecko-Lefkada: NINOS GRAND 4* 13.-20.8. z Brna, dospělý za 28.050 Kč, dítě za 8.990Kč
Turecko: ANNABELLA DIAMOND 5* 29.7.-6.8. z Brna, dospělý za 29.090 Kč, dítě za 7.990 Kč
Řecko-Korfu: GOLDEN MARE 4* 13.-20.7. z Ostravy, dospělý za 24.890 Kč, dítě za 7.990 Kč
Egypt-Marsa Alam: AKASSIA SWISS RESORT 5* 28.7.-4.8. z Pardubic, dospělý za 22.580 Kč, dítě za 9.990 Kč
Bulharsko: SUNNY CASTLE 4* 14.-21.7. z Brna, dospělý za 22.290 Kč, dítě za 6.990 Kč
Kontakty:
www.ck-palma.cz
e-mail: palmaol@ck-palma.cz
telefon: 585 154 587
mobil: 602 21 01 21

24.3.2026
Festival zdraví Tour pokračuje: do Přerova přiveze večer o emocích, vztazích i duševním zdraví
Zprávy z regionu
10.3.2026
Městský dům tančil na slovenskou notu. Přerovský ples ovládla kapela No Name
Zprávy z regionu
5.3.2026
Březen s Dlažkou: legenda Marsyas, tradiční ples i Harafica
Zprávy z regionu
4.3.2026



