Reklama

Středa 18. září 2019, svátek má Kryštof, venku je 9.3 °C

Blues nad Bečvou je za námi: To je masakr! Kluci děkujem, ozývaly se hlasy z kotle

Zprávy z regionu

12.9.2016

Autor: hcz

Areál přerovského pivovaru vyhledali v sobotu vpodvečer fanoušci bluesové a rockové muziky. Další z ročníků festivalu Blues nad Bečvou nabídl pestrý program. Zatímco festival zahájil na hradbách u Neptuna Vargas Blues Band, v areálu pivovaru se představily milovníkům blues a rocku slovenská kapela Octopus, ASPM Jana Spáleného a hlavní hvězda festivalu Laurence Jones se svým bandem, který návštěvníky pořádně rozparádil. V restauraci Pivovar poté tečku za letošním festivalem udělala česká kapela Čikobraz.

Na festivalu se představilo několik českých, ale i zahraničních interpretů. Blues nad Bečvou odstartovala v úterý na hradbách mezinárodní hvězda Vargas Blues Band. Program pak pokračoval v pátek v restauraci Pivovar vystoupením blues-rockové skupiny Martin Ketner Band a přerovské skupiny Blues Gang. "Hlavní program festivalu se koná v areálu přerovského pivovaru. Ve večerních hodinách se pak přesuneme do restaurace Pivovar," řekl ředitel festivalu Pavel Ondrůj. V parném sobotním odpoledni, kdy se návštěvníci začínali do areálu pivovaru trousit, se na pódiu představila slovenská kapela Octopus. Po ní následoval ASPM Jana Spáleného, otce jedné z živých podob českého blues. Pořadatelé prozradili, že jsou moc rádi, že se jim podařilo koncert Jana Spáleného v Přerově domluvit. Dříve totiž české legendě bránily zdravotní problémy.

Bluesový maraton v areálu pivovaru uzavřelo vystoupení mladého třiadvacetiletého britského umělce Laurence Jonese a jeho bandu složeného z basisty Rogerse Innisse a bubeníka Phila Wilsona. Tento vítěz kategorie mladý umělec roku British Blues Awards 2015, který je nominován v kategoriích kytarista roku, band roku a umělec roku i letos, dostal milovníky blues a rocku svým zpěvem a kytarovými sóly do pořádného varu. Dav šílel a z kotle se ozývaly vzrušené hlasy: "Bylo to něco úžasného, nic lepšího jsem neslyšel, o tom klukovi ještě určitě hodně uslyšíme," pochvalovala si vystoupení mladého bluesmana Jana Hradílková. Kytarový zázrak Laurence Jones, jehož srdcovou záležitostí je, jak prozradil, Jimi Hendrix a ve kterém britští akademici vidí následovníka Petera Greena nebo Erica Claptona, rozezpíval celý kotel. Zpěv se rozléhal celým areálem a nesl se noční oblohou. "To nejde jedním slovem popsat. Vystoupení tohoto kluka si budu dlouho pamatovat, prostě krása," dodala další z návštěvnic čtvrtého ročníku festivalu a s kelímkem pěnivého moku spěchala do restaurace Pivovar, kde program pokračoval.

Foto: Hana Žáčková

Pomyslnou tečku za letošním úžasným festivalem právě v restauraci udělala další skvělá česká kapela Čikobraz. Ti, kteří se nestihli přesunout včas, postávali venku u otevřených oken.

hcz

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SUPER LAST MINUTE

MALLORCA
JIŽ OD
10 790 Kč!

8 dní odlet Praha 19.09. – 26.09.

Mix Colombo *** all inclusive 10 790 Kč
Blue Sea Arenal Tower *** all inclusive 11 490 Kč
Blue Sea Mediodía *** polopenze 11 990 Kč
HYB Eurocalas **** all inclusive 11 990 Kč

1.dítě 2-7 let na přistýlce ve vybr. kap. v doprovodu 2 dosp.os. již od 6 990 Kč!

1.dítě 2-10 let na přistýlce ve vybr. kap. v doprovodu 2 dosp.os. již od 6 990 Kč!

Najdete nás v OC Olympia Olomouc
Každý den od 9:00 do 21:00
Tel: 585 154 587
Mail: palmaol@ck-palma.cz