Reklama

Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém, venku je 16.3 °C

Beňov obsadily pohádkové bytosti. Místní rybník zabral vodník a náves indiáni

Zprávy z regionu

23.6.2014

Autor: hcz

Program rodinné megaakce Pouť pro rodinu za pokladem pohádkové říše, kterou pro všechny malé i velké návštěvníky pořádá každoročně místní občanské sdružení DIS, přilákal v sobotu do Beňova rodiny s dětmi z širokého okolí. Na dvanácti stanovištích pro ně organizátoři přichystali spoustu soutěží a her. Po absolvování trasy čekalo na všechny v areálu místní sokolovny překvapení v podobě úžasného "pohádkového" vystoupení skupiny Abraka z Hranic na Moravě.

"Pouť za pokladem pořádáme pátým rokem. A stejně jako v minulých ročnících jsme se snažili i letos přichystat pro návštěvníky nějaké to překvapení. Změnili jsme směr trasy, která vede tentokrát okolo místního rybníka, a z poloviny jsme obměnili také masky a přichystali nové soutěže. Překvapením pro všechny bude určitě i vystoupení skupiny Abraka z Hranic na Moravě," prozradil k programu jeden z organizátorů Marek Zavadil. Děti se opravdu skvěle bavily. "Do Beňova jsem přijel s tátou z Přerova," svěřil se devítiletý Jakub Špitt. "Bylo to tady úžasný. Nejvíc se mně líbily soutěže. Třeba ta ve zpěvu nebo v chytání ryb, tam se mně opravdu dařilo. U vodníka jsem chytil během chvilky na udici 36 ryb. Hustý byly i staré motorky, které jsem si mohl prohlédnout. Zapojil jsem se také do představení, kde jsem si zahrál krále," dodal Jakub.

Vedoucí skupiny Abraka Petr Novák prozradil, že skupina funguje již od roku 1995 a skládá se z 3 až 5 členů. "Základnu máme v Hranicích na Moravě. Zabýváme se nejen tvorbou didaktických pořadů pro školy, ale i zábavnou tematikou pro děti. Dnes jsme si přichystali takovou jevištní rekonstrukci z různých pohádek. Začali jsme pravěkem, a to soubojem Človíčka s divokým prasetem. Do programu, který je plný písniček, se zapojily i děti. Těm chceme vyjít co nejvíce vstříc, a proto každé vystoupení přizpůsobíme jejich reakcím. Pohybujeme se sice v pohádkové linii, ale podle reakcí malého publika umíme přehodit výhybku a přeorientovat se jinam," prozradil Petr Novák.

hcz

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

SENEGAL

Odlet Praha 31.05.2022

ROYAL HORIZONS BAOBAB ****
7 nocí all inclusive, dítě od 16 990 Kč
16 990 Kč

RIU BAOBAB *****
7 nocí all inclusive, dítě od 17 990 Kč
20 490

Více nabídek Vám rádi sdělíme telefonicky, emailem nebo u nás v kanceláři.