Reklama

Čtvrtek 18. dubna 2019, svátek má Valérie, venku je 18.8 °C

Beňov obsadily pohádkové bytosti. Místní rybník zabral vodník a náves indiáni

Zprávy z regionu

23.6.2014

Autor: hcz

Program rodinné megaakce Pouť pro rodinu za pokladem pohádkové říše, kterou pro všechny malé i velké návštěvníky pořádá každoročně místní občanské sdružení DIS, přilákal v sobotu do Beňova rodiny s dětmi z širokého okolí. Na dvanácti stanovištích pro ně organizátoři přichystali spoustu soutěží a her. Po absolvování trasy čekalo na všechny v areálu místní sokolovny překvapení v podobě úžasného "pohádkového" vystoupení skupiny Abraka z Hranic na Moravě.

Foto: Hana Žáčková Foto: Hana Žáčková

"Pouť za pokladem pořádáme pátým rokem. A stejně jako v minulých ročnících jsme se snažili i letos přichystat pro návštěvníky nějaké to překvapení. Změnili jsme směr trasy, která vede tentokrát okolo místního rybníka, a z poloviny jsme obměnili také masky a přichystali nové soutěže. Překvapením pro všechny bude určitě i vystoupení skupiny Abraka z Hranic na Moravě," prozradil k programu jeden z organizátorů Marek Zavadil. Děti se opravdu skvěle bavily. "Do Beňova jsem přijel s tátou z Přerova," svěřil se devítiletý Jakub Špitt. "Bylo to tady úžasný. Nejvíc se mně líbily soutěže. Třeba ta ve zpěvu nebo v chytání ryb, tam se mně opravdu dařilo. U vodníka jsem chytil během chvilky na udici 36 ryb. Hustý byly i staré motorky, které jsem si mohl prohlédnout. Zapojil jsem se také do představení, kde jsem si zahrál krále," dodal Jakub.

Foto: Hana Žáčková

Vedoucí skupiny Abraka Petr Novák prozradil, že skupina funguje již od roku 1995 a skládá se z 3 až 5 členů. "Základnu máme v Hranicích na Moravě. Zabýváme se nejen tvorbou didaktických pořadů pro školy, ale i zábavnou tematikou pro děti. Dnes jsme si přichystali takovou jevištní rekonstrukci z různých pohádek. Začali jsme pravěkem, a to soubojem Človíčka s divokým prasetem. Do programu, který je plný písniček, se zapojily i děti. Těm chceme vyjít co nejvíce vstříc, a proto každé vystoupení přizpůsobíme jejich reakcím. Pohybujeme se sice v pohádkové linii, ale podle reakcí malého publika umíme přehodit výhybku a přeorientovat se jinam," prozradil Petr Novák.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Tento víkend Vás zveme na VELIKONOČNÍ hody. Těšit se můžete na kačenu se zelím, králíka na smetaně, telecí řízeček atd...Na čepu Pilsner Urquell, Zubr Grand. Čekáme na Vás již tento pátek od 11 hod, sobota, neděle a pondělí od 10 hod. Těší se na Vás kolektiv Route 66 restaurant.