Reklama

Čtvrtek 18. října 2018, svátek má Lukáš, venku je 18.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Beňov obsadily pohádkové bytosti. Místní rybník zabral vodník a náves indiáni

Zprávy z regionu

23.6.2014

Autor: hcz

Program rodinné megaakce Pouť pro rodinu za pokladem pohádkové říše, kterou pro všechny malé i velké návštěvníky pořádá každoročně místní občanské sdružení DIS, přilákal v sobotu do Beňova rodiny s dětmi z širokého okolí. Na dvanácti stanovištích pro ně organizátoři přichystali spoustu soutěží a her. Po absolvování trasy čekalo na všechny v areálu místní sokolovny překvapení v podobě úžasného "pohádkového" vystoupení skupiny Abraka z Hranic na Moravě.

Foto: Hana Žáčková Foto: Hana Žáčková

"Pouť za pokladem pořádáme pátým rokem. A stejně jako v minulých ročnících jsme se snažili i letos přichystat pro návštěvníky nějaké to překvapení. Změnili jsme směr trasy, která vede tentokrát okolo místního rybníka, a z poloviny jsme obměnili také masky a přichystali nové soutěže. Překvapením pro všechny bude určitě i vystoupení skupiny Abraka z Hranic na Moravě," prozradil k programu jeden z organizátorů Marek Zavadil. Děti se opravdu skvěle bavily. "Do Beňova jsem přijel s tátou z Přerova," svěřil se devítiletý Jakub Špitt. "Bylo to tady úžasný. Nejvíc se mně líbily soutěže. Třeba ta ve zpěvu nebo v chytání ryb, tam se mně opravdu dařilo. U vodníka jsem chytil během chvilky na udici 36 ryb. Hustý byly i staré motorky, které jsem si mohl prohlédnout. Zapojil jsem se také do představení, kde jsem si zahrál krále," dodal Jakub.

Foto: Hana Žáčková

Vedoucí skupiny Abraka Petr Novák prozradil, že skupina funguje již od roku 1995 a skládá se z 3 až 5 členů. "Základnu máme v Hranicích na Moravě. Zabýváme se nejen tvorbou didaktických pořadů pro školy, ale i zábavnou tematikou pro děti. Dnes jsme si přichystali takovou jevištní rekonstrukci z různých pohádek. Začali jsme pravěkem, a to soubojem Človíčka s divokým prasetem. Do programu, který je plný písniček, se zapojily i děti. Těm chceme vyjít co nejvíce vstříc, a proto každé vystoupení přizpůsobíme jejich reakcím. Pohybujeme se sice v pohádkové linii, ale podle reakcí malého publika umíme přehodit výhybku a přeorientovat se jinam," prozradil Petr Novák.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

Babiččina almara

Katalog firem » Obchod » Dárkové prodejny

Přijďte se podívat do Babiččiny almary a vyberte si originální dekoraci od českých řemeslníků pro Váš krásnější domov. Ručně vyráběné svíčky Řezbářské výrobky Originální ...