Reklama

Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava, venku je 15.1 °C

Armádní dům už městu definitivně nepatří, do léta roku 2023 tu budou byty a obchody

Zprávy z regionu

1.6.2020

Autor: red

Dům na adrese Čechova 43 už nepatří městu. Téměř dvacet let byl objekt, který kdysi patřil armádě, opuštěný. Po mnoha peripetiích se ho nakonec podařilo prodat firmě, která tu má v plánu vybudovat byty.

Foto: Magistrát města Přerova

Nemovitost, která se nachází na jedné z nejrušnějších přerovských tříd, patří od 26. května společnosti Byty Čechova. Město za ni získalo 12 milionů 590 tisíc korun. Prázdné místnosti obsadí zedníci, kteří zhruba šedesát let starou nemovitost začnou přebudovávat na bytový dům. "Asi rok bude trvat příprava. Předpokládáme, že s rekonstrukcí začneme na konci jara roku 2021 a samotná oprava potrvá dva roky," řekl Pavel Kostřica ze společnosti Byty Čechova. V rámci generální rekonstrukce se kancelářské místnosti přemění na byty 1+1, 2+1, 3+1, které budou částečně k prodeji a částečně k pronájmu. V přízemí mají být obchody či služby a vedle parkoviště pro třicet aut.

Zástupci města se o nemovitost začali zajímat po roce 2000, kdy z ní odešli vojáci a stavba postupně chátrala. V roce 2009 získalo město nabídku od státu, která se na první pohled jevila jako výhodná. Přerov dostane dům zdarma, ale musí se zavázat, že ho do konce roku 2019 opraví a bude využívat pro státní správu. Zástupci města na návrh kývli, ale břemeno bylo těžší, než se zdálo. Původně se počítalo s tím, že by tu mohli sídlit úředníci, uvažovalo se také o přemístění knihovny. Jenže všechny plány postupně padaly, zatímco částky za plánovanou rekonstrukci se každý rok navyšovaly. Závazek tedy nebyl splněn, proto muselo město zaplatit státu smluvní pokutu ve výši 7 milionů 850 tisíc korun. Pak se Přerov pokoušel objekt nabízet k prodeji, ale najít investora nebylo jednoduché. Všichni věděli, že kromě kupní ceny budou muset investovat mnohamilionové částky do oprav. Až v roce 2018 o koupi projevila zájem společnost, která tu má v plánu postavit byty a obchody. K zájmu o nemovitost zcela jistě přispělo i to, že po vybudování obchodní galerie, která se nachází přímo naproti adresy Čechova 43, se právě tato část Přerova stala lidmi nejnavštěvovanější a v určitém smyslu je lokalita už vnímána jako centrum města.

red

Reklama

HRAD SOVINEC

Katalog firem » Cestovní ruch » Hrady, zámky

11 a 12. července 2020
Na příkaz císaře
VELKOLEPÝ RYTÍŘSKÝ TURNAJ !!!
AKCE ROKU !!!
Bitva plná jedinečných a nelítostných soubojů.
Záruka vysoké kvality celodenního programu !!
Život a etiketa při námluvách na Gotické tvrzi.
VÍCE NA: http://akce.sovinec.cz/2020akce/2020.07.11- program.htm