Reklama

Sobota 21. července 2018, svátek má Vítězslav, venku je 25.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Absolventi v městské galerii vystaví busty v nadživotní velikosti i tematické série

Kultura

26.4.2016

Autor: zd

Kašírovaný papír a z něj modelované modré busty v nadživotní velikosti, keramické loutky inspirované Harry Potterovskou ságou, reálné portréty známých osobností nebo velké keramické objekty letos doplní již tradiční jarní Absolventskou výstavu výtvarného oboru ZUŠ Bedřicha Kozánka v Galerii města Přerova na Horním náměstí. Čtvrtý ročník přehlídky tvorby mladých umělců odstartuje vernisáží v úterý 26. dubna v 17 hodin za hudebního doprovodu žáků kytarového oddělení ZUŠ Electric Stringe pod vedením Bohdana Mrtvého.

Návštěvníci galerie uvidí i tvorbu dospělých absolventů druhého stupně ZUŠ. "Někteří z nich navštěvovali výuku u nás až 13 let, a to je už opravdu zárukou, že si svůj předmět zájmu ve výtvarném umění našli,! zmínil vedoucí výtvarného oboru ZUŠ Vladislav Časta. Jak doplnil, letošní rok je pro žáky i pedagogy výjimečný tím, že se nese v duchu oslav stého výročí založení ZUŠ. Každoročně nadupaná expozice obrazy i objekty všech směrů a technik bude letos výjimečná početnějším zastoupením tzv. velkých objektů. "Z větší keramiky bych zmínila například mořskou pannu, velkoplošné obrazy bude zastupovat malba o velikosti A1," láká na zajímavé exponáty vyučující Lenka Březinová. Pod jejím odborným dohledem někteří žáci pracovali celý rok i na tzv. tematických minisériích, které budou prezentovat například keramika a malba nebo větší grafické celky, malby na sklo a mozaiky.

Překvapivě teprve ti mladší absolventi ze třídy od pedagožky Světlany Lašákové vystaví rozměrné busty, z umělecké dílny starších žáků téže učitelky a výtvarnice pocházejí keramické loutky postav z Harry Pottera. "Reálné portréty pak představí osobnosti, jako jsou třeba John Lennon, Freddie Mercury nebo Marilyn Monroe," doplnila Lašáková.

Výstava mladých výtvarníků bude k vidění do 29. května.

zd

Reklama

STEVE REEVE s.r.o. - Pánská móda

Katalog firem » Obchod » Oděvy a butiky » Pánská móda

SVATBA NA SPADNUTÍ ????
VAŠE MUŽE OBLÉKNEME OD HLAVY AŽ K PATĚ.

AKTUÁLNÍ NABÍDKA:
- OBLEKY
- VOLNOČASOVÁ SAKA I V NADMĚRNÝCH VELIKOSTECH
- SLIM KALHOTY
- KOŠILE NOVÝCH VZORŮ I KRÁTKÝ RUKÁV
- SPOLEČENSKÁ OBUV + OPASKY
- ŠLE
- ELEGANTNÍ SVETRY, VESTY, JEMNÝ ÚPLET
- DOPLŇKY
- JEANS S VYSOKÝM PASEM I V NADMĚRECH+ LETNÍ VZORY
- BEKOVKY, KŠILTOVKY

PRO DÁMY :
- LETNÍ KLOBOUKY
- ŠATY
- zn.DESIGUAL SE SLEVOU 50%
- JEANS S VYSOKÝM PASEM- MARTEN

!!!SLEVA NA VYBRANÉ DRUHY OBLEKŮ. CENY OD 2999,-!!!

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU