Reklama

Úterý 18. srpna 2026, svátek má Helena, venku je 22.1 °C

1. FC Přerov: klub mimo spojení s Viktorií jedná i s dalšími týmy

Sport

23.3.2011

Autor: Luděk Judas

Kdo se těšil na zahájení jarní části fotbalového krajského přeboru mužů, ten čekal marně. Klimatické podmínky a velení KFS Olomouckého kraje byli proti. Přerov se tak v Ústí v neděli nepředstavil. Místo toho se narychlo narodila možnost sehrát další přípravné utkání, jehož svědkem byla umělá tráva v Lipníku. Na ní se podařilo domácímu Spartaku, bojujícímu o záchranu v KP, porazit jednoho z aspirantů na postup do divize 1.FC Přerov 4:3 (2:1).

Zápas mezi Spartakem a přerovským 1.FC ze strany hostí nebyl žádným galapředstavením. Nicméně je nutno přiznat, že zdecimovaná sestava, sužovaná zdravotními absencemi a hrubé chyby jednotlivců se podepsaly pod konečný výsledek. Simon, Telepun, Merta a Dvořák se stali střelci úspěšnějšího týmu, za poražené dosáhl hattricku Gřešák.

To v posledním přípravném souboji obstáli daleko lépe starší dorostenci Přerova. Žalkovičtí muži, svěřenci přerovského trenéra Ditricha, účastník 1. A třídy zlínského kraje, si odnesli ze zápasu vysokou porážku 2:5 (0:2). Po dvou zásazích do černého si připsali za domácí Mika a Baran, jednu trefu přidal Složil. Samsonek a Sedlář, to jsou autoři branek hostů.

Starší žákovské áčko v přípravě dostalo s Hranicemi, účastníkem žákovské ligy, půltucet branek 6:0 (5:0). Mladší áčko žáků už bylo se stejným soupeřem úspěšnější, vyhrálo 0:2 (0:2), Chuda a Dostál rozhodli o vítězství hostí. Branky Pláška a Dýčky nepomohly k solidnímu výsledku starší rezervy žáků s hranickým béčkem, prohra 2:5 (1:3) je vysoká. Aby se to nepletlo, tak i mladší béčko žáků 1. FC se představilo v Hranicích, na turnaji vybojovalo bronz za třetí příčku.

Budeme zvědavi, zda se podaří reparát v podobě dalšího termínu startu KP mužů. Pokud ano, tak v sobotu od 15 hodin nastoupí muži 1. FC proti Zlatým Horám. Ty se sice krčí na posledním místě tabulky, ale přes zimu avizovaly horečné nákupy hráčů a útok na místa, znamenající záchranu v soutěži.

„Uvidíme, s čím soupeř přijede. I když jsou u nás zmíněná zranění a nemoci, ani my jsme přes zimu nespali. Hráčům věřím, že se na první domácí mistrák připraví odpovědně. Navíc jsem velmi rád, že mimo již plánované spojení s Viktorií Přerov, které je už ve fázi schvalování v příslušných orgánech svazu, se začínají rozvíjet i jednání s dalšími kluby v regionu, o kterých by se nikomu před časem ani nesnilo. Myslím tím Kozlovice. Tam už jsou, díky jednání s vedením klubu a samotnými hráči předjednány v mužské kategorii určité rošády. Dokud však nebude nic dojednáno najisto, nemá cenu pouště do éteru nezaručené zprávy,“ rozpovídal se trochu tajnůstkářsky jeden z trenérů Pavel Koral. V zápětí dodal, že jakmile bude vše zpečetěno, určitě budeme fotbalovou veřejnost informovat“.

Skupina E Moravskoslezské dorostenecké divize hlásí o tomto víkendu rovněž zahájení jarní části. Slušovice budou hostit oba dorostenecké týmy 1. FC Přerov. Starší kategorie, po podzimu tabulce třetí, má ve druhé polovině soutěže reálnou možnost vybojovat postup do dorostenecké ligy. Mladší dorostenci po podzimu okupují 6. místo.

Starší béčko žáků na podzim nedohrálo svůj zápas doma s rezervou 1. HFK Olomouc vzhledem k nepříjemnému zranění přerovského Ondry Grečmala. Naštěstí uzdravování přerovského hráče probíhá velmi dobře a vypadá to, že se dokonce brzy objeví na zeleném trávníku, což je hodně příjemná zpráva. Odložený zápas bude předehrávkou jarních kol v neděli od 10 hodin.

Áčko starších žáků v přípravě prověří doma v sobotu od 10 hodin Tescoma Zlín, mladší áčko odcestuje v sobotu do Hranic.

Luděk Judas

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Zveme všechny motorkáře, cyklisty i pěší do nově otevřené restaurace Route 66. Nabízíme denní menu, jídla na objednávku, speciality - hamburgery, dále něco na chuť k pivku, mnoho druhů...