Reklama

Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid, venku je 0.1 °C

Hospodská rvačka skončila střelbou před Lumírem. Jeden z aktérů byl zastřelen

Krimi

10.1.2015 aktualizováno 12.1.2015 09:11

Autor: hcz

Hlídka MP Přerov zasahovala v pátek 9. ledna před půlnocí před barem Lumír na rohu ulic Komenského a Wurmova. Bitka, která se strhla před barem, skončila tragicky, zastřelením třiadvacetiletého mladíka. Na místě se vedle vzkazů a svíček objevila i cedule se jménem zastřeleného.

Hádka návštěvníků baru se nejdříve strhla přímo na Lumírovi. Jeden z hostů napadl slovně majitele černého psa, který nebyl uvázán na vodítku. Rozepře mezi hosty baru pokračovala posléze přímo před Lumírem. "Okolo jedenácté hodiny večerní napadl jeden z hostů slovně majitele psa přímo v baru. Ten tady popíjel se svou přítelkyní a svého psa měl volně bez vodítka. Po slovní hádce se strhla bitka, která pokračovala před barem. Na přivolaného strážníka MP, který se snažil aktéry bitky usměrnit, pes několikrát zaútočil, nejspíš bránil svého pána. Strážník nakonec vytáhl zbraň, a chtěl psa zastřelit. Jenže kulka se zřejmě nešťastnou náhodou nějak odrazila a zasáhla majitele psa," popsala událost očitá svědkyně. Další mladá dívka, jejíž maminka k incidentu strážníky zavolala, sdělila k celé situaci: "Před půlnocí se před barem Lumír strhla bitka asi deseti až patnácti opilých lidí, celou událost jsme sledovali z okna. Křičeli a rvali se mezi sebou, a protože bitka neustávala, přivolala moje maminka na pomoc strážníky městské policie. Asi pět minut po telefonátu přijely k místu dva vozy. Strážníci vystoupili z aut a začali se se skupinkou lidí, ve které byli jak muži, tak i ženy, bavit. Do chumlu začal zasahovat i pes zastřeleného, byl to nejspíš ohař. Snažil se svého pána vytáhnout ven. Poté se oddělil a běžel ke strážníkovi, který ho praštil nejspíše obuškem. Pak už jsme jen uslyšeli výstřel a uviděli osobu, která padla k zemi..."

I když se hosté baru snažili těžce zraněnému třiadvacetiletému mladíkovi pomoci, nepodařilo se. V době, kdy na místo přijela záchranka, byl už mrtvý.

"V baru docházelo k rušení nočního klidu a dalšímu protiprávnímu jednání, kterého se měly dopouštět podnapilé osoby. Protože byla hlídka ohrožována psem, použili strážníci služební zbraň. Při zásahu došlo k usmrcení jedné osoby a zranění zasahujícího strážníka," řekla krajská policejní mluvčí Marta Vlachová. Dodala také, že případ prověřuje odbor obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. "Je nutné provést rozsáhlé prověřování s nařízením řady odborných zkoumání, a proto v současné době nebudeme sdělovat k případu bližší podrobnosti," doplnila Vlachová.

hcz

Reklama

Optika Mitáš s.r.o.

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Sleva 40% na multifokální čočky, 30% na PC filtr, 20% na ztenčené čočky. Na počkání provádíme také drobné opravy. Měření zraku Po-Pá 8:00-17:00 (dle domluvy). Velký výběr zlevněných obrub.