Reklama

Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie, venku je 8.7 °C

JINDŘICH ŠTREIT: Výstava fotografií ze společných knih spisovatelky Kamily Holáskové a fotografa Jindřicha Štreita

JINDŘICH ŠTREIT: Výstava fotografií ze společných knih spisovatelky Kamily Holáskové a fotografa Jindřicha Štreita

Výstava

Čtvrtek 21. 3. / 18:00 - Neděle 21. 4.

Pořadatel: Galerie města Přerova

Místo konání: Galerie města Přerova, Horní náměstí 1, 750 02 Přerov

O akci

Světově uznávaný fotograf Jindřich Štreit a spisovatelka Kamila Holásková spolupracují již několik let. Kamila Holásková bude prezentovat svoji bohatou literární tvorbu, jejíž některé tituly ilustrují právě Štreitovy snímky.

Oběma autorům se podařilo společnými silami publikovat již tři povídkové soubory doplněné fotografiemi: Freudova pohovka, Kláda a Merkátor. Jednotlivé příběhy zachycují obyčejného člověka, který ne vždy dokáže vyřešit situaci, jež ho zasáhla. Fotografie Jindřicha Štreita dotvářejí atmosféru děje příběhem okamžiku skutečných lidí, třebaže je nelze spojovat s hrdiny povídek a novel. Příběhy žijících postav na fotografiích Jindřicha Štreita prožívají stejné emoce jako postavy povídek Kamily Holáskové," popisuje kurátor výstavy Martin Šilar, ředitel TRINITY ART Olomouc.

Kamila Holásková se narodila v roce 1959 ve Šternberku, do plnoletosti však žila v Přerově. V současnosti bydlí v Olomouci. Základní školu absolvovala v Přerově a rovněž maturovala na přerovském gymnáziu. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a od roku 1988 vyučuje na své „alma mater" psychologii. Kromě odborných publikací vydala deset beletristických titulů. Publikuje především krátké prózy, které se zabývají vztahy v rodině.

Vernisáž výstavy se uskuteční v Galerii města Přerova ve čtvrtek 21. března v 18 hodin.