Na protest proti vyšetřování strážníka přišly desítky lidí
11.2.2015
Autor: Zuzana Doleželová, Hana Žáčková
Na středeční večer svolali přátelé třiadvacetiletého Michala, který zemřel po střelbě před barem Lumír 9. ledna, v pořadí již druhý protest. Místo plánovaných tří stovek však přišly jen desítky lidí. Ti vyjádřili svůj nesouhlas s výší trestu, který hrozí obviněnému strážníkovi. Navíc si přejí odvolání ředitele městské policie Omara Teriakiho i jeho zástupce Miroslava Komínka.
Několik desítek lidí přišlo v 17 hodin na náměstí TGM. Všichni mají jedno společné - nesouhlasí s postupem při vyšetřování celého incidentu a maximální výše trestu za usmrcení z nedbalosti, z kterého byl dvaačtyřicetiletý strážník v minulém týdnu obviněn, se jim zdá směšná. Volají pro překvalifikování trestného činu a po odvolání ředitele městské policie Omara Teriakiho i jeho zástupce Miroslava Komínka.
"Není to spravedlivé, obviněný strážník se dopustil úmyslného činu, a za to je sazba 15 let. Proč se ke svému činu strážník nevyjádřil, když to není jeho první průšvih? My jsme dnes s sebou vzali petici za odvolání ředitele MP a jeho zástupce. Petici sepsali mladí. Osobně jsem posílala sms na číslo pana primátora a nikdo nepřišel," uvedla babička Lucie Tvrdoňové, přítelkyně zastřeleného mladíka.
Původně se mělo sejít na tři sta lidí, nicméně už na začátku protestní akce bylo jasné, že tolik jich tu nebude. Nakonec přišly jen desítky. "Počítala jsem, že bude účast větší. Protest svolali mladí. Mně se to týká srdečně. Zasáhlo to do integrity mé rodiny," uvedla paní Tvrdoňová s tím, že se jí obecně nelíbí, jak to v Přerově chodí. "Vždycky se tu všechno zamete pod koberec. Když jsem se před lety do Přerova nastěhovala, bylo to kvetoucí město, teď je to město mrtvé. Navrhuji, aby místo zubra si dala radnice do znaku chladný betonový strom, který je na Tyršově mostě," rozohnila se a podotkla, že se jí nelíbí, že nikdo z policie nedorazil. "My jsme obyčejní lidé a chceme, aby zákony platily pro všechny. Chceme, aby policejní vyšetřování nevedla policie v Přerově a kriminálka v Olomouci, ale aby to předali nezávislému orgánu. Já tvrdím, že to byla vražda," uvedla a její slova vyvolala řadu souhlasných pokyvování. "Strážník neměl vytahovat zbraň, on měl ty mladé chránit. Místo střelby do lidí měl střílet do vzduchu. Městská policie dělá Přerovu ostudu. Strážník zneužil své pravomoci a zabil člověka, to je vražda," konstatovala Olga Hrabalová, která přišla protestovat.
"Střelec bude jistě potrestán, ale je třeba se hlasitě ozvat, aby podobný incident již nemohl nastat. Osobně bych byl pro to odebrat městským strážníkům zbraně úplně, a to je v moci jejich zaměstnavatele, tedy města," uvedl na Facebooku Petr Horký ještě před protestem.
Už v pondělí jsme vás informovali o tom, jak pokročilo vyšetřování celé události. Je jasné, že strážník spáchal trestný čin. Bylo mu již doručeno obvinění z usmrcení z nedbalosti, za což hrozí až šest let. Nyní se dostalo vyšetřování do další fáze.
Zuzana Doleželová, Hana Žáčková
Oční ambulance s provozovnou optiky Bc. Ilja Šín
Katalog firem » Zdravotnictví » Oční ambulance
Oční ambulance je zaměřena na primární péči. Komplexní vyšetření včetně OCT, fundus kamery, perimetru je u nás standardem. Jako doplněk našich služeb jsou drobné výkony na zákrokovém...

24.3.2026
Festival zdraví Tour pokračuje: do Přerova přiveze večer o emocích, vztazích i duševním zdraví
Zprávy z regionu
10.3.2026
Městský dům tančil na slovenskou notu. Přerovský ples ovládla kapela No Name
Zprávy z regionu
5.3.2026
Březen s Dlažkou: legenda Marsyas, tradiční ples i Harafica
Zprávy z regionu
4.3.2026

