Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Myslivci pasovali na plese lovce černé zvěře

14.3.2011 9:39

Ke každému mysliveckému bálu neodmyslitelně patří kromě bohatého kulturního programu a tomboly i zvěřinové speciality. Kokorští myslivci ale připravili pro místní a přespolní návštěvníky ještě něco navíc. Zcela zaplněný sál sokolovny vyzdobený vycpanými zvířaty a trofejemi byl svědkem pasování Martina Pavlíka na lovce černé zvěře.

Pasování Martina Pavlíka na lovce černé zvěře
Foto: Hana Žáčková

"Vždy v červenci jsme dělali myslivecké večery, ale spolky které se tady rozmohly a sponzoři nás dotlačili k tomu, abychom letos uspořádali i první myslivecký ples. Šli jsme do toho. Jak se to dělá, jsme odkoukali z okolí," řekl Antonín Brada z pořádajícího mysliveckého sdružení Kokory - Hradisko. Důkazem toho, že se jim to opravdu povedlo, byly stovky spokojených návštěvníků. Vždyť nechyběla ani bohatá tombola, ale ani zvěřinové speciality. Podával se dančí řízek, zvěřinový guláš, divočák na smetaně nebo se zelím. "Jídlo je opravdu znamenité. Nejsem místní. Do Kokor jsem ale na myslivecké zábavy jezdila už jako mladá holka. Co si pamatuji, už tenkrát sem jezdilo spoustu lidí. Přilákala je sem nejen dobrá muzika, ale i výborné jídlo," zavzpomínala na svá mladá léta Ylona Procházková.

Více jak tři stovky návštěvníků přišlo na ples do kokorské sokolovny
Foto: Hana Žáčková

Ředitelem a moderátorem plesu byl Martin Pavlík, kterého jeho kolegové myslivci v průběhu večera pasovali na lovce černé zvěře. Za svým divočákem nejel nikam daleko. Prozradil, že ho ulovil v místní lokalitě. Slavnostní fanfáry mu přijeli zahrát trubači z Troubek, Kyselovic a Zářičí. K poslechu a tanci hrál Elixír a první myslivecký ples si nenechal ujít ani primátor Přerova Jiří Lajtoch.

hcz

Sdílet
Reklama
Středisko volného času Atlas a Bios, Přerov

AKČNÍ NABÍDKA

:-)

Leader Fox LOTUS lady elektrokolo 2017 černá

Městské elektrokolo Leader Fox LOTUS s hliníkovým rámem, elegantním designem, odpruženou vidlicí a 26" koly.

Cena: 21 900 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace