Zpravodajství

Moderní gymnastky bodovaly na soutěži v Londýně

17.5.2017 8:25

Jeden z největších mezinárodních závodů absolvovaly moderní gymnastky v Londýně. 252 moderních gymnastek z 15 zemí světa se sešlo na startu 3. ročníku závodu jednotlivkyň London Spring Cup 2017. V celodenním dvoudenním klání si gymnastky rozdělily sady medailí v jednotlivých kategoriích a všech náčiních. Mezi nejvzdálenější destinace, ze kterých dojely účastnice předvést své výkony, patřily Čína, USA, Brazílie, Arménie a Turecko.

Foto: Archiv klubu
Na pódiu pro nejúspěšnější závodnice se zařadily gymnastky z TJ Spartak Přerov, dovezly dvě zlaté, čtyři bronzové kovy, dívky výborně reprezentovaly klub a Statutární město Přerov. V sestavě bez náčiní svůj osobní výkon zaznamenala devítiletá Nela HASOŇOVÁ, která suverénním způsobem po stránce technické i provedení jasně zvítězila. Velmi pěkný a vyrovnaný výkon ve dvojboji sestav s obručí a bez náčiní oceněný bronzovým umístěním předvedla Eliška ZBOŽÍNKOVÁ. Nejlepší provedení v sezoně ukázala v sestavě s obručí, za kterou si dovezla nejvyšší ocenění. Pro obě talentované gymnastky byl závod premiérovým měřením sil v zahraničí a dopadl nadmíru úspěšně.
Pro zkušenější závodnice byla soutěž testem výkonnosti před nadcházejícími mistrovskými soutěžemi. Ve trojboji sestav s obručí, kužely a stuhou si třináctiletá Kateřina VAŘÁKOVÁ díky nepovedené stuze odvezla diplom za osmé místo, kužele zajela šesté nejlepší, bronzovou medaili si vybojovala za sestavu s obručí. Sára ZBOŽÍNKOVÁ v silné konkurenci tvrdě bojovala o umístění v kategorii Senior B. Čtvrtá místa získala za kužele a míč, na bronzový stupínek vystoupila za vyrovnaný výkon ve víceboji a s obručí.

Pro všechny přerovské moderní gymnastky byla soutěž výbornou zkušeností, přehlídkou špičkových výkonů a zajímavým srovnáním choreografií jednotlivých národností k novým pravidlům čtyřletého olympijského cyklu.

io

Sdílet
Reklama
Sapa Bike

SAPA BIKE , ul. Jasínkova 4, Přerov , je specializovaná maloobchodní prodejna s komletním cyklistickým sortimentem. Specializujeme se na prodej silničních, horských, 29" a krosových kol. V naší nabídce s...

Scott Contessa Speedster 25 2015 bílá

Dámské silniční kolo na zeslabovaném duralovém rámu s karbonovou vidlicí.

Cena: 22 690 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace