Reklama

Pondělí 23. července 2018, svátek má Libor, venku je 28.7 °C

Kytarový rekord na hradbách

Zprávy z regionu

11.4.2018

Autor: red

Druhý ročník kytarové exhibice s pokusem o kytarový rekord pořádají v úterý na prvního máje na přerovských hradbách Kulturní a informační služby města Přerova ve spolupráci s Nadačním fondem Blues nad Bečvou za podpory statutárního města Přerova a dalších partnerů.

Foto: Hana Žáčková

Prvomájové odpoledne na hradbách zpestří koncert britského kytaristy Justina Lavashe. Pokus o rekord startuje ve 14 hodin, zhruba hodinku poté odehraje svůj recitál Lavash, který fascinuje kytarovou virtuozitou, autentickým zpěvem, vlastní tvorbou a nevtíravým, avšak velkým šoumenstvím.

"Vyzýváme tímto všechny hudebníky a milovníky akordů, aby sundali své kytary z hřebíků a přišli si za námi hromadně zahrát. Čím víc nás bude, tím lépe,“ apeluje organizátor akce Pavel Ondrůj, který se s nápadem na hromadný kytarový rekord inspiroval v sousedním Polsku, kde se místním kytaristům podařilo přizvat ke společnému hraní tisíce milovníků strun. "Hrát budeme devět skladeb, vedle anglických letos i české. Kytarový rekord na hradbách pořádáme pod záštitou projektu oslav stoleté republiky, proto chceme připomenout i známé české songy,“ konstatoval Pavel Ondrůj. "Zahrajeme si tak společně třeba Olympic, Katapult, Schelingera, Hutku nebo semaforskou hitovku Marnivá sestřenice. Ze zahraničních to budou jako vloni Jimi Hendrix, Bob Dylan, Rolling Stones a Led Zeppelin,“ informoval Ondrůj.

Inspirací se mu stala již 16. rokem probíhající pocta Jimi Hendrixovi v polské Wroclawi. Zakladatelem každoroční pocty je známý polský kytarista Leszek Cichoński, který v roce 2003 inicioval první happening, jehož se zúčastnilo 588 kytaristů. Vloni dosáhl počet účastníků Gitarowego Rekordu Guinnessa  neuvěřitelných 6 299 hráčů na kytaru. V průběhu let se k wroclavské poctě přidávala postupně další města, jako například Minsk, Oberhausen, Kolbotten, Drezno nebo Madrid.

Sraz hudebníků bude v úterý prvního května v půl jedné, kdy začne zkouška a technická příprava. Zájemci, kteří se chtějí účastnit rekordu, se mohou přihlásit na adrese www.bluesnadbecvou.cz, kde najdou i akordy, noty a tabulatury plánovaných skladeb, které na
hradbách zazní.

red

Reklama

Rehabilitační centrum

Katalog firem » Zdravotnictví » Fyzioterapie, rehabilitace

Objednávky na MFK a vyšetření 724 110 208. Léčebná tělesná výchova na neurofyziologickém podkladě. Procedury fyzikální terapie, masáže, myoskeletární medicína, manuální fyzioterapeuti...