Reklama

Sobota 20. dubna 2019, svátek má Marcela, venku je 17.9 °C

Amazon vs. Emazon: Český e-shop čelí tlaku Amazonu

PR články

2.11.2018

Autor: Komerční sdělení

Okamžitě e-shop vypněte, nebo vás budeme žalovat. Tak by se dal shrnout nepříjemný dopis, který v posledních dnech obdrželi vlastníci domény Emazon.cz. Na té několik měsíců úspěšně fungoval český e-shop s elektronikou. Další kroky majitelé zvažují.

„Výzva nás nepříjemně zaskočila, zvažujeme možný postup,“ komentoval obsílku jednatel e-shopu Jiří Pavelka. Emazon patří do portfolia e-shopů společnosti Support Group, jeho spuštění provázela velká regionální kampaň, která na stránky emazon.cz přilákala tisíce návštěvníků. Optimismus majitelů z prosperujícího podnikání však vychladl ve chvíli, kdy se o doménu začal zajímat nadnárodní internetový gigant Amazon. Vyhovět požadavkům Amazonu přitom není jen tak: „Nejde jenom o to, vypnout eshop a odevzdat doménu. Do propagace jsme dali nemalou částku, naši zákazníci si k nám už navíc zvykli chodit, nemůžeme stránku bez náhrady vypnout,“ vysvětluje složitou situaci jednatel společnosti. Na webových stránkách se totiž odehrává nejen nákup, ale také zákazníci s jejich pomocí řeší reklamace a dotazy k produktům. Aby minimalizovali nepříjemné dopady sporu na klienty, zakoupili majitelé náhradní doménu a jsou připraveni ji spustit. „Museli jsme se rozhodnout rychle, případný spor s Amazonem by určitě nebyl ani rychlý, ani snadný a my do té doby musíme být schopni se zákazníky komunikovat,“ doplňuje jednatel společnosti.
E-shop bude nově fungovat také na doméně EZAM.CZ.

Budoucnost e-shopu Emazon.cz je však ve hvězdách.
„Pustit se do boje s takovým kolosem, jakým Amazon bezesporu je, by představovalo výzvu i pro mnohem větší firmy, než jsme my,“ uzavírá Jiří Pavelka a znovu připomíná, že momentálně jsou ve hře všechny varianty.

Komerční sdělení

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

ŘECKO

KEFALONIE

JIŽ OD 8.890 Kč!

8 dní /odlet Praha 2.6.2019 - 9.6.2019

hotel Sea Breeze*** bez stravování 8 890 Kč
Aparthotel Vitoratos Katerina´s Studios*** bez stravování 10 290Kč
hotel Remetzo Village***+ polopenze 12 790 Kč
Karavados Beach Hotel*** polopenze 12 790 Kč
hotel Ionian Sea & Villas Aqua Park**** all inclusive 14 590 Kč
Porto Skala Hotel Village**** polopenze 16 590 Kč
hotel Apostolata Island Resort & Spa***** polopenze 20 490 Kč
hotel Apollonion Asterias Resort & Spa***** polopenze 21 690 Kč

Navštivte naši pobočku v OC Olympia Olomouc:
Po-Pá 09:00 - 21:00
So-Ne 09:00 - 21:00

Vaše dovolená - naše profese od roku 1994