Žeravice zahájily sezonu úspěšně

Sport

9.9.2014

Autor: zd

Házenkářská družstva SK Žeravice mají za sebou svá první podzimní soutěžní utkání. Ze šesti zápasů na domácím hřišti proměnila ve vítězství hned čtyři týmy. Bodovat se podařilo mužům, starším žačkám, mladším žákům a smíšenému družstvu mladšího žactva. Na své soupeře naopak nestačili mladší dorostenci a starší žáci. Na svou podzimní premiéru stále ještě čekají tři družstva minižactva.  Také druhé kola sehrají žeravičtí na domácím hřišti.

Liga Olomouckého kraje – muži:
Žeravice - Tatran Litovel 22:18 (9:7)
V těžkém utkání dvou vyrovnaných soupeřů se urputně bojovalo o body až do samotného závěru, v němž byli domácí šťastnějším týmem.
Branky Žeravic: Nuc 7/4, Zubík J. 5, Soušek 4, Adámek 2, Totek 2, Zedek P. 1, Zubík M. 1

Moravská liga – mladší dorostenci:
Žeravice - DTJ Polanka n/O. 17:29 (8:12)
Domácí tým se v celém průběhu zápasu potýkal se špatnou koncovkou, což se odrazilo i na výši konečného skóre.
Branky Žeravic: Mayer 7/2, Večeřa 5, Hybner 2, Horák 2, Divila 1

Liga Olomouckého kraje – starší žáci:
Žeravice - Tatran Litovel 19:25 (12:14)
Tři čtvrtiny utkání byli žeravičtí ve hře o body, nakonec ale odpadli fyzicky i takticky a prohráli.
Branky Žeravic: Nosek 5, Hromada 4, Kučera 4, Chovanec 2, Slováček 2/1, Hos 1, Potrok 1/1

Zlínská liga – starší žačky:
Žeravice - DHK Litovel 28:16 (9:8)
Až ve druhém poločase domácí hráčky vyjádřily svou herní převahu brankově a soupeřky zdolaly vysokým rozdílem.
Branky Žeravic: Velková A. 10/2, Čecháková 7/1, Možíšová 5, Slováčková 3/1, Sekaninová 1, Velková B. 1, Zubíková 1

Liga Olomouckého kraje – mladší žáci:
Žeravice - Tatran Litovel 17:11 (7:3)
Celý zápas mělo domácí družstvo zápas pevně ve svých rukou a s přehledem zvítězilo.
Branky Žeravic: Kotěšovský 6, Bajer 3, Rodek 2, Šebesta 2, Mika 1, Možíš 1/1, Onderka 1, Telíšek 1

Liga Olomouckého kraje – mladší žactvo:
Žeravice - DHK Litovel 12:9 (4:3)
Domácí družstvo si vítězství v tomto zápase zasloužilo především díky nasazení a bojovnosti.
Branky Žeravic: Onderková 5, Částečková 3/1, Obzinová 3, Lysáková 1

Následující domácí program:

SO 13. 9. 2014 09:30 Liga Olomouckého kraje mladšího žactva:  SK Žeravice – ZORA Olomouc
SO 13. 9. 2014 10:45 Liga Olomouckého kraje mladších žáků:  SK Žeravice – TJ Sokol Horka n/Mor.
SO 13. 9. 2014 12:00 Zlínská liga starších žaček:  SK Žeravice - SHK Kunovice
SO 13. 9. 2014  13:15 Liga Olomouckého kraje starších žáků:  SK Žeravice - TJ Sokol Horka n/Mor.
SO 13. 9. 2014 14:45 Liga Olomouckého kraje mužů:  SK Žeravice – SK Droždín

NE 14. 9. 2014 09:00 Turnaj staršího minižactva