Zpravodajství

Začala rekonstrukce nádražní budovy v Přerově

8.11.2017 21:13

SŽDC zahájila rekonstrukci výpravní budovy na přerovském nádraží. Oprava památkově chráněného objektu, která bude probíhat v součinnosti s památkáři, se zaměří převážně na vnější i vnitřní prostory u prvního nástupiště včetně dvorany a střechy.

Rekonstrukce je rozdělena do tří etap, s dokončením stavby se počítá koncem příštího roku.
První etapa prací se zaměří na rekonstrukci prostor u prvního nástupiště. Bude opravena fasáda a vyměněna okna i dveře. V průběhu prvního čtvrtletí příštího roku se práce plynule rozšíří do interiéru budovy v prvním podlaží. Proměnou projdou bývalé technologické prostory, které budou spolu s přilehlou dvoranou nově sloužit cestujícím. Vymění se všechny výplně, odstraní se vysoká vlhkost zdiva a následně opraví fasáda. Ve dvorním traktu bude položena nová dlažba a zajištěn přístup pro imobilní spoluobčany. Poslední etapa se pak zaměří na střechu, konkrétně na kompletní výměnu střešní krytiny včetně klempířských prvků, nutný bude i částečný zásah do konstrukce krovu. Náklady na všechny tři etapy revitalizace přerovského nádraží dosáhnou téměř 18 milionů korun.

iko

Sdílet
Reklama
EICO PLUS s.r.o.

Kvalita pro zahradu, stavbu, dílnu. Firma se zabývá především prodejem hadic od největšího českého výrobce firmy Valmon z Valašského Meziříčí, ale také širokého sortimntu pro zahradu, jako jsou různé spo...

Scott Contessa Speedster 25 2015 bílá

Dámské silniční kolo na zeslabovaném duralovém rámu s karbonovou vidlicí.

Cena: 22 690 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace