Zpravodajství

Vánoční strom Matyášek se rozsvítil na přerovském náměstí TGM

30.11.2017 22:57

Vánoční strom v Přerově, který nese jméno Matyášek, slavnostně rozsvítil ve čtvrtek v podvečer primátor města Vladimír Puchalský spolu s dětmi, které letos získaly ocenění Scholar. Obyvatelé Přerova mohli obdivovat nejen strom, ale i nově nazdobené náměstí plné stánků. Na pódiu vystoupily kapely Bee Gees revival, ABBA revival a přerovský pěvecký sbor Add Gospel.

Letos poprvé se lidé rozhodovali, jak se bude vánoční strom jmenovat. Vybíralo se z mnoha jmen - Vánoční třpytka, Matyášek, Hvězda, Polárka, Baňkovník přerovský, Dárkovníček, Ámosíček, Janíček - Ámosíček, Jeníček, Toužebník veliký, Svítilka, Maxíček nebo Světluška, ale ten Matyáškův příběh byl nejsilnější. Pro něj hlasovalo 1220 lidí.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

Matyáškova maminka Marcela Suchá chodila jako dítě do Základní školy U Tenisu. S pojmenováním stromu po malém chlapci, kterému zemřela maminka a on vyrůstá daleko od svého otce a prarodičů, přišli žáci a učitelé Základní školy U Tenisu. "S manželem, který pochází z Indie, žila dcera v Londýně. Letos v květnu ale zemřela a po její smrti poslal otec Matyáška do Indie, kde se o něj starají prarodiče. On ale zůstal v Anglii," řekl dědeček pětiletého Matyáška Miloslav Suchý. Příběh plný silných emocí...... Proto se v Přerově rozsvítil strom Matyášek, který nám bude připomínat malého chlapce, který i když je daleko, bude o Vánocích s námi.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

hcz

Sdílet
Reklama
Redakce WWW.NEJLEPSI-ADRESA.CZ

Informační server pro Přerov a přerovský region

Leader fox Pony 16" 2015 červená

Dětské jízdní kolo Leader Fox Pony 16", je vhodné pro děti s výškou postavy od 105cm do 115cm.

Cena: 3 700 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace