Zpravodajství

V květnu pojedou Přerované Do práce na kole

14.3.2017 6:47

Květen bude v Přerově ve znamení sedmého ročníku kampaně Do práce na kole. Zájemci, kteří se přihlásí do 30. dubna na adrese www.dopracenakole.cz, mohou svým dojížděním "po svých" nejen ulevit životnímu prostředí, ale také vyhrát zajímavé ceny.

Ilustrační foto
Foto: Archiv redakce
Přípravy kampaně, která má za cíl přivést obyvatele k využívání šetrných způsobů dopravy a vnést více pohybu do pracovního dne, probíhají už nyní. Zájemci vytvoří týmy o dvou až pěti lidech a jejich úkolem bude během května používat na přepravu do práce kola, elektrokola, koloběžky, brusle, longboardy, handbiky či vozíčky. "Čím dříve se zájemci zaregistrují, tím lépe. Získají výhodnější cenu startovného a dříve obdrží soutěžní triko se startovním balíčkem," vysvětluje přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík. "Vloni se soutěže zúčastnilo 11 tisíc lidí z celé republiky, letos se očekává ještě větší počet. Soutěžit se bude v kategoriích pravidelnost týmu, výkonnost jednotlivce a hodnotit se bude i kreativita. Oceněný bude tradičně i 'cyklozaměstnavatel roku', který vytváří co nejlepší podmínky, aby mohli jeho zaměstnanci jezdit do práce na kole,“ doplnil Janalík.

Letos se očekává dvaatřicet pořadatelských měst z celé republiky. V rámci kampaně odstartuje v pátek 21. dubna v pět hodin v Michalově recesní cyklojízda, jejíž účastníci projedou městem. Letos jízdu doplní kostýmy na téma pivní kultura a pivovarnictví. Tímto Přerov zároveň oslaví i 145. výročí založení pivovaru.

dk

Sdílet
Reklama
MK Bike sport

AKČNÍ NABÍDKA

Od 1.8.2017 výrazné slevy jízdních kol, letního cyklooblečení v MKBikeshop, Kozlovská 15B, Přerov a Havlíčkova 703, Lipník n. Bečvou. Likvidace skladů! Neváhejte a využijte této jediněčné nabídky ke koupi jízdního kola!!! Zásby kol ve slevě rapidně řídnou!

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace