Zpravodajství

Taxislužba pro přerovské seniory brzy přijme první objednávky

13.3.2017 13:34

S příchodem dubna začne v Přerově fungovat senior taxi. Jak taxi objednávat, kolik bude stát jízda, kam se mohou senioři přepravovat a za jakých podmínek budou jízdy probíhat, čtěte v následujícím článku.

Foto: Archiv města
Autem označeným jako senior taxi mohou cestovat z Přerova a jeho místních částí lidé od pětašedesáti let. Senioři, kteří o taxislužbu budou mít zájem, si předem vyřídí průkaz. Ten jim zdarma vydají úředníci z odboru sociálních věcí a školství od 20. do 27. dubna v kanceláři číslo 103, která je v prvním patře úřadu. Od 2. května se potom průkazky budou vyřizovat v kanceláři číslo 7 v přízemí budovy na adrese Smetanova 7. Zájemci musí přijít osobně a donést s sebou platný občanský průkaz. Po vyřízení průkazky budou moci senioři využívat taxislužbu od pondělí do pátku od sedmi hodin ráno do tří hodin odpoledne. Jízdu si však musí objednat den předem.

První objednávky budou přijímány 30. března na telefonním čísle 720 078 661, které bude uvedeno i na vydávaných kartičkách. Za jednotnou cenu dvacet korun se senioři budou moci přepravit na jakoukoli vzdálenost. Zpáteční jízda bude zpoplatněna stejnou částkou a je třeba si ji taktéž objednat předem. Každý senior, který má na službu nárok, může mít s sebou doprovod jedné osoby. Důležité je vědět, že se nástupní místo musí shodovat s bydlištěm osoby uvedené na průkazu.

Služba může být využívána maximálně šestkrát do měsíce pro jednoho seniora. V případě, že cestující nebude moci objednanou službu využít, je třeba ji včas zrušit. Taxikář cestující přepraví do přerovské nemocnice, k odborným a praktickým lékařům, na Českou poštu, na všechny adresy Magistrátu města Přerov, na Úřad práce České republiky, na Katastrální úřad, Finanční úřad a Okresní správu sociálního zabezpečení.

Auto bude konstruováno pro pohodlnou a bezpečnou cestu. V případě, že budou mít senioři problémy s nástupem, bude řidič ochotný jim pomoci. Řidič bude pracovníkem magistrátu a bude zajištěn jeho zástup v době nemocí či dovolené, takže se senioři nemusí obávat výpadku služby.

dk

Sdílet
Reklama
Obec Líšná

Nejstarší zpráva pochází z roku 1368, obec zřejmě vznikla kolem roku 1360. Název se odvozuje s největší pravděpodobností od lískového křoví, může však také pocházet od slova les. Líšná patří k nejstarším o...

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace