Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Společnost Baxter uvažuje o uzavření továrny Gambro, o práci by přišlo 620 lidí. Jasno bude v půlce června

16.5.2017 14:01

Mezinárodní společnost Baxter zastavila výrobu v přerovské továrně Gambro v Přerově, která je zaměřena na produkci zdravotnické techniky. Všem zaměstnancům bylo doporučeno zůstat doma. Pobírají celou mzdu. Rozhodnutí o uzavření podniku by mělo padnout za měsíc, tedy v polovině června.

Foto: ČTK/Luděk Peřina
Přerovský závod Gambro Czech Republic vyrábí hadičkové systémy a příslušenství dialyzačních souprav. V posledních letech mu ale dle vyjádření vedení výrazně klesají tržby. O případném uzavření přerovského závodu Gambro bude podle Romana Pavlíka, mluvčího společnosti Baxter, která Gambro provozuje, rozhodnuto po třicetidenní lhůtě vymezené pro jednání se zaměstnanci. Tento proces byl zahájen v pondělí.

"V případě, že skutečně dojde k uzavření, přistoupí společnost k této situaci s největší možnou odpovědností, aby zajistila plnou podporu všem, kteří budou tímto krokem přímo zasaženi," sdělil Pavlík. Společnost Baxter v případě uzavření přerovského závodu Gambro zaměstnancům finančně pomůže.
"Nad rámec splnění zákonných povinností týkajících se odstupného se společnost Baxter zavazuje poskytnout všem svým zaměstnancům i další odstupné vyplácené na základě dobrovolného rozhodnutí společnosti," uvedl Roman Pavlík a dodal, že společnost ještě v pondělí kontaktovala příslušné úřady práce a o nastalé situaci je informovala.

Od úterního rána se rovněž ozývají zájemci z řad regionálních firem, které se chystají účastnit veletrhu práce a představit zaměstnancům podniku Gambro nabídku volných pracovních pozic. Konání tohoto veletrhu avizovala společnost Baxter na 22. května. "Uskuteční se v pondělí 22. května od 08:00 do 14:00 v hotelu Jana a již nyní mohu potvrdit, že o účast projevilo zájem na čtyřicet firem z regionu," sdělil Pavlík v úterý krátce po poledni. "Snažíme se dělat vše pro to, aby v případě uzavření továrny byly následky pro zaměstnance co nejmenší," řekl na závěr.

V roce 2015 klesly tržby Gambra z 894 milionů korun v roce 2014 na 880 milionů korun. O rok dříve se její tržby snížily o pětinu. Výsledky za loňský rok zatím nejsou známy. Potíže už ale továrna měla v roce 2012, kdy kvůli zemětřesení v Itálii musela na čtyři měsíce zastavit provoz. Společnost přišla o dodávky materiálu ze sesterského závodu v italském městě Medolla, který zemětřesení postihlo. Kvůli odstávce podnik v roce 2012 vykázal meziroční pokles tržeb o 22 procent z 1,076 miliardy korun v roce 2011 na 840 milionů.

Zuzana Doleželová

Sdílet
Reklama
STEVE REEVE s.r.o. - Pánská móda

AKČNÍ NABÍDKA

PRO PLESOVOU SEZÓNU JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI:

- PÁNSKÉ OBLEKY
NOVÉ TRENDY STŘIHY,MATERIÁL AŽ 80%VLNA.
VŠE I V NADMĚRNÝCH VELIKOSTECH.

- SPOLEČENSKÁ OBUV + KOŽENÉ OPASKY LZE BAREVNĚ DOPLNIT.
- KOŠILE SLIM I NA MANŽETOVÉ KNOFLÍČKY AŽ DO VEL. 50/194.
-KRAVATY, MOTÝLCI, MANŽETOVÉ KNOFLÍČKY A JINÉ DOPLŃKY.

- ZIMNÍ KABÁTY VLNA 70% VELKÝ VÝBĚR- NOVÁ KOLEKCE
- PÁNSKÉ KLOBOUKY, BEKOVKY
-DÁMSKÉ KLOBOUKY

- ORIGINÁL JEANS MARTEN I NADMĚRNÉ VELIKOSTI.
- JEANS I DÁMSKÉ

VYBRANÉ DRUHY OBLEKŮ ZA 2999 Kč
VYBRANÉ DRUHY KABÁTŮ OD 999 Kč
TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU.

Relax ATH13D - Tour cyklistická přilba 2017

Tour je naší ekonomickou nabídkou pro rekreační sportovce. I tato pěkná helma vám ale nabídne nečekaný komfort a hlavně, dostatečnou ochranu.

Cena: 899 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace