Zpravodajství

Společnost Baxter uvažuje o uzavření továrny Gambro, o práci by přišlo 620 lidí. Jasno bude v půlce června

16.5.2017 14:01

Mezinárodní společnost Baxter zastavila výrobu v přerovské továrně Gambro v Přerově, která je zaměřena na produkci zdravotnické techniky. Všem zaměstnancům bylo doporučeno zůstat doma. Pobírají celou mzdu. Rozhodnutí o uzavření podniku by mělo padnout za měsíc, tedy v polovině června.

Foto: ČTK/Luděk Peřina
Přerovský závod Gambro Czech Republic vyrábí hadičkové systémy a příslušenství dialyzačních souprav. V posledních letech mu ale dle vyjádření vedení výrazně klesají tržby. O případném uzavření přerovského závodu Gambro bude podle Romana Pavlíka, mluvčího společnosti Baxter, která Gambro provozuje, rozhodnuto po třicetidenní lhůtě vymezené pro jednání se zaměstnanci. Tento proces byl zahájen v pondělí.

"V případě, že skutečně dojde k uzavření, přistoupí společnost k této situaci s největší možnou odpovědností, aby zajistila plnou podporu všem, kteří budou tímto krokem přímo zasaženi," sdělil Pavlík. Společnost Baxter v případě uzavření přerovského závodu Gambro zaměstnancům finančně pomůže.
"Nad rámec splnění zákonných povinností týkajících se odstupného se společnost Baxter zavazuje poskytnout všem svým zaměstnancům i další odstupné vyplácené na základě dobrovolného rozhodnutí společnosti," uvedl Roman Pavlík a dodal, že společnost ještě v pondělí kontaktovala příslušné úřady práce a o nastalé situaci je informovala.

Od úterního rána se rovněž ozývají zájemci z řad regionálních firem, které se chystají účastnit veletrhu práce a představit zaměstnancům podniku Gambro nabídku volných pracovních pozic. Konání tohoto veletrhu avizovala společnost Baxter na 22. května. "Uskuteční se v pondělí 22. května od 08:00 do 14:00 v hotelu Jana a již nyní mohu potvrdit, že o účast projevilo zájem na čtyřicet firem z regionu," sdělil Pavlík v úterý krátce po poledni. "Snažíme se dělat vše pro to, aby v případě uzavření továrny byly následky pro zaměstnance co nejmenší," řekl na závěr.

V roce 2015 klesly tržby Gambra z 894 milionů korun v roce 2014 na 880 milionů korun. O rok dříve se její tržby snížily o pětinu. Výsledky za loňský rok zatím nejsou známy. Potíže už ale továrna měla v roce 2012, kdy kvůli zemětřesení v Itálii musela na čtyři měsíce zastavit provoz. Společnost přišla o dodávky materiálu ze sesterského závodu v italském městě Medolla, který zemětřesení postihlo. Kvůli odstávce podnik v roce 2012 vykázal meziroční pokles tržeb o 22 procent z 1,076 miliardy korun v roce 2011 na 840 milionů.

Zuzana Doleželová

Sdílet
Reklama
O.D. Vrba & Pražák

AKČNÍ NABÍDKA

!!! VELKÝ VÝPRODEJ !!!

!!! SLEVA NA VŠECHNO 20% - 70% !!!

Pánská konference -30% na všechno ! rifle, košile, trika a atd.
Likvidace dámských kalhot slevy 50-70%.

Těšíme se na Vás.

Scott Contessa Speedster 25 2015 bílá

Dámské silniční kolo na zeslabovaném duralovém rámu s karbonovou vidlicí.

Cena: 22 690 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace