Zpravodajství

Šířavští bodovali v soutěži Gastro Makro Cup 2017

13.4.2017 12:52

Střední škola gastronomie a služeb, Přerov, Šířava 7, pořádala ve středu jubilejní desátý ročník gastronomické soutěže. Společně s přerovskými žáky se do soutěžení pustili i jejich kolegové z gastronomických škol z Olomouce, Ostravy, Velkého Újezdu, Kroměříže, Litovle, Moravské Třebové, Zlína, Mikulova, ale i dva soutěžící z Polska a jeden z Trenčína. Pro zvědavé diváky i přátele moderní gastronomie připravili řadu výrobků, kterými se prezentovali v soutěži kuchařského a číšnického umění GASTRO MAKRO CUP 2017 – Moravský kuchař 2017, která se uskutečnila v prostorách Kuchařského studia Luďka Bila a hotelu Fit.

Miroslav Koukal
Foto: Archiv školy
Studenti škol soutěžili v kuchařských a číšnických juniorských kategoriích. V kuchařské kategorii předvedli svou tvořivost přípravou a prezentací moderního pokrmu, jehož základní surovinou byla vepřová kotleta bez kosti. Na talíři se tak postupně začala objevovat dílka, která zasloužila obdiv. Úkolem mladých číšníků bylo připravit dvě porce palačinek, které mohly být ve sladké nebo slané variantě. Součástí úkolu byla volba vhodného nápoje. Samozřejmostí byla úprava a servis před zraky hostů.
Vítězové kategorie Číšník
Foto: Archiv školy
Vítězové kategorie Kuchař
Foto: Archiv školy
Šířavští Zuzana Martincová a Mirek Koukal bodovali hned v obou kategoriích číšník i kuchař, a to Zuzka prvním a Mirek třetím místem. Zdeněk Mik pak pro šířavské získal ocenění ve zlatém pásmu. V kuchařském oboru se na druhé příčce umístil soutěžící Jakub Mrkva z SOŠ AHOL Ostrava a absolutní vítězkou se letos stala Tereza Pekařová z ISŠ v Moravské Třebové. V číšnických dovednostech obsadila 2. místo Veronika Kučerová z SOŠ AHOL Ostrava a 3. místo soutěžící Nikola Hegerová z ISŠ Moravská Třebová. Krásné čtvrté místo patřilo pak všem ostatním, kteří se soutěžního klání zúčastnili. Šířavští jako pořadatelé a organizátoři této gastronomické soutěže doufají, že se soutěž zařadila mezi prestižní soutěže v oblasti moderní gastronomie. Dokazují to kladné reakce soutěžících i pozorovatelů, kteří hodnotili průběh, úroveň a organizaci soutěže. V souvislosti s tím se sluší poděkovat VŠEM, kteří se na přípravě a realizaci soutěžního klání podíleli, od sponzorů přes porotce až po učitele odborného výcviku, již své žáky na soutěž připravili. GASTRO MAKRO CUP – MORAVSKÝ KUCHAŘ 2017 se tak nestává jen soutěžní přehlídkou gastronomie, ale nabízí mladým gastronomickým odborníkům cestu na další soutěže a podílí se na jejich profesním růstu.

red

Sdílet
Reklama
RIALTO cestovní kancelář

AKČNÍ NABÍDKA

KRAKOW a SOLNÉ DOLY WIELICZKA

jednodenní zájezd do Polska s návštěvou nejkrásnějších památek starobylého Krakowa, navštívíme i hrad Wawel a unikátní solné doly Wieliczka, zapsané na seznamu památek UNESCO
A dovíte se jak to bylo se slavným krakowským drakem...

Termín: 6.5.
Cena: ...690 Kč

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, prohlídky památek dle programu, průvodce
Cena nezahrnuje: komplexní pojištění 30 Kč/os.

Relax ATH13D - Tour cyklistická přilba 2017

Tour je naší ekonomickou nabídkou pro rekreační sportovce. I tato pěkná helma vám ale nabídne nečekaný komfort a hlavně, dostatečnou ochranu.

Cena: 899 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace