Nevydařený víkend za sebou mají žeravičtí házenkáři

Sport

22.9.2015

Autor: zk

Výsledkově nevydařený víkend mají za sebou družstva SK Žeravice. Bodovat se povedlo pouze mužům, kteří zápas v Luhačovicích zlomili až v poslední desetiminutovce. Ostatní družstva vesměs utrpěla vysoké porážky, ale všichni v Žeravicích věří, že lépe bude už o následujícím víkendu, kdy budou mít družstva šanci na reparát.

Liga Olomouckého kraje – muži:
TJ Sokol Luhačovice - SK Žeravice 21 :26 (10 :10)
Posílené domácí družstvo vzdorovalo žeravickým až do 48. minuty. Výborné zákroky brankáře Macháta společně s rychlými brejky ale zlomily odpor domácích a z prvních bodů ve svém prvním podzimním zápase se tak radovali hosté.
Branky Žeravic: Šoustal 6, Zubík M. 5, Janeček 4, Študent 4/2, Zubík J. 4, Mádr 2, Uvíra 1

II. liga starších dorostenců:
SK Žeravice - HK Ivančice 25:36 (13:18)
Téměř po celý první poločas byli žeravičtí lepším celkem. Změna obranného systému soupeře jim ale činila velké problémy. Ivančice utkání ještě do poločasu otočily a ve druhé půlce náskok dále navyšovaly.
Branky Žeravic: Lang 6, Mayer 6, Divila 4/1, Punčochář 4, Petrovčín 3, Chadim 1, Večeřa 1

II. liga mladších dorostenců:
SK Žeravice - HK Ivančice 18:38 (11:16)
V prvním utkání po postupu do II. ligy narazili domácí hráč na soupeře, který patří v této soutěži k nejlepším. Jeho zkušenost se projevila zejména ve druhém poločase, který již vyzněl naprosto jednoznačně.
Branky Žeravic: Večeřa 5, Nosek 4, Plevák 3, Hromada 2, Chovanec 2, Slováček 1, Suchánek 1

Liga Olomouckého kraje – starší žáci:
STM Olomouc 02 - SK Žeravice 34 : 25 (14 :14)
Herně vrovnané utkání rozhodli domácí díky lepší střelbě. Devítibrankový náskok se zrodil až v posledních minutách, kdy hostující trenér nechal hrát méně zkušené hráče.
Branky Žeravic: Bajer P. 7, Kotěšovský 6/1, Chovanec 5, Hos 2, Bajer D. 1, Jurášek 1, Filipski 1, Mika 1, Šebesta 1

Zlínská liga – starší žačky:
Zlín B - SK Žeravice 33:17 (16:9)
Domácí družstvo hrálo svou typickou házenou s rychlým přechodem do útoku, který činil žeravickým děvčatům velké problémy.
Branky Žeravic: Možíšová 4/1, Sekaninová 3/1, Zubíková 3, Obzinová 2, Onderková 2, Částečková 1, Šebestová 1, Uhlířová 1

Liga Olomouckého kraje – mladší žactvo II:
TJ Sokol Horka n/Mor. - SK Žeravice 9 : 6 (4 :2)
Soutěž mladšího žactva II je soutěží začínajících družstev, kde zatím nadšení a elán převažují nad herními dovednostmi a zkušenostmi. O výsledku často rozhodují individuální schopnosti jednotlivých aktérů a často i štěstí. To se tentokrát přiklonilo na stranu domácího družstva.
Branky Žeravic: Mráček 2, Kučerová 2, Onderka 1, Vodička 1

Následující domácí program:
SOBOTA 26.9.2015:
13:15 hod. mladší žactvo: SK Žeravice – Tatran Litovel B (Liga Ol. Kraje – hřiště v Žeravicích)
14:30 hod. starší žáci: SK Žeravice – Tatran Litovel (Liga Ol. Kraje – hřiště v Žeravicích)
16:00 hod. muži: SK Žeravice – TJ Veselá (Liga Ol. Kraje – hřiště v Žeravicích)

NEDĚLE 27.9.2015:
09:00 hod. mladší dorostenci: SK Žeravice – Házená Juliánov (II. liga - hala Spartaku Přerov)
13:00 hod. starší dorostenci: SK Žeravice – SK Velká Bystřice (II. liga - hala Spartaku Přerov)