Přerov

prerov.nejlepsi-adresa.cz - hlavní stránka

Zpravodajství

Nejvíce znečištěné ovzduší v rámci kraje hlásí z Přerova

3.2.2012 10:47

V Olomouckém kraji je i dnes zhoršená kvalita ovzduší, meteorologové hlásí ze všech sledovaných lokalit nadlimitní čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu v ovzduší. Tento stav trvá již od pondělí, kdy upozornění na smogovou situaci vydalo olomoucké hejtmanství. Oproti počátku týdne ale škodlivin v ovzduší mírně ubylo, nejhorší kvalita ovzduší je dnes v Přerově. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu(ČHMÚ).

"Rozptylové podmínky zůstávají obdobné jako v předchozích dnech. V noci obvykle nastává zhoršení, přes den se škodliviny mírně rozptýlí," řekl dnes ČTK Tomáš Ostrožlík z ostravského pracoviště ČHMÚ.
Nejhůře se dnes ráno dýchá lidem v Přerově, průměrná denní koncentrace polétavého prachu v 07:00 činila 76 mikrogramů na metr krychlový. V Prostějově byla 61 mikrogramů na metr krychlový. Mírně nad limitem, který je 50 mikrogramů na metr krychlový, se pohybovaly hodnoty v Olomouci a Jeseníku. Olomoucký kraj již v pondělí upozornil na to, že zvýšenou koncentraci polétavého prachu lze očekávat rovněž v oblasti měst Hranice, Lipník nad Bečvou, Zábřeh, Mohelnice, Uničov, Litovel, Šternberk a Šumperk.

Podle Ostrožlíka by se rozptylové podmínky mohly zlepšit v sobotu, kdy se v regionu očekává vítr od severovýchodu.
Odborníci vzhledem ke špatné imisní situaci doporučují omezit pobyt venku, zvláště v ranních a večerních hodinách. Lidé by se měli vyvarovat zvýšené fyzické aktivity venku. Je vhodné omezit větrání i vlastní produkci emisí. Hlavním zdrojem znečištění je v regionu doprava, kraj nemá zpracovaný plán regulace.

srd jpt

čtk

Komentáře k článku Sdílet

Komentáře k článku

Nejvíce znečištěné ovzduší v rámci kraje hlásí z Přerova

Vážení diskutující, administrátor si vyhrazuje právo mazat z diskusí příspěvky obsahující vulgarity nebo odporující právnímu řádu České republiky a dobrým mravům. Věříme, že díky úrovni našich čtenářů nebudou takové zásahy třeba. Děkujeme.

Heslo: pro registrované
Napište slovně číslici (dvanact plus sest):
Toto je ochrana proti spamu.
Reklama
In Cafe

Vážení zákazníci, už šestým rokem Vám nabízíme nejlepší kávu v Přerově, 100% Arabica – italské značky Pellini Top. Na výběr až 20 druhů káv, vždy s variantou bez kofeinu. Profesionální obsluha, příjemné po...

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

Partnerské weby:    Brno    Olomouc    Plzeň    Hradec Králové    Pardubice    České Budějovice    Karlovy Vary    Ústí nad Labem    Liberec    Jihlava    Ostrava    Zlín

© 2012 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s. (kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace