Návštěva prezidenta, den první: setkání se zastupiteli i beseda s občany v Hněvotíně

20.3.2017 12:29 aktualizováno 20.3.2017 16:12

V pondělí dopoledne dorazil na návštěvu Olomouckého kraje prezident Miloš Zeman. Jedná se už o jeho čtvrtou návštěvu. Dorazil společně se svou ženou, kterou čeká během tří dnů v kraji vlastní program.

Foto: ČTK/Luděk Peřina
"Toto je moje 47. nebo 48. návštěva kraje a vy právě dnes máte jednu prioritu. Jste prvním krajem, kde při vchodu do krajského úřadu jsem ztratil botu," komentoval své škobrtnutí na schodech. Návštěva Olomouckého kraje je první návštěvou regionů poté, co Zeman oznámil, že se hodlá znovu ucházet o funkci prezidenta.

Zeman se setkal s nově zvoleným hejtmanem Ladislavem Oklešťkem, diskutoval s představiteli kraje, zastupiteli i se zástupci sociálních organizací a vedením Krajské rady seniorů. Poté se přesunul do společnosti Nutrend, která je předním českým výrobcem sportovní výživy. Setkal se tu rovněž s vedením i se zaměstnanci firmy, se kterými krátce podebatoval.
Foto: ČTK/Luděk Peřina
V pozdních odpoledních hodinách se Miloš Zeman vydá do Hněvotína, kde se nejprve setká s vedením obce a s představiteli místních spolků, pak před kulturním domem proběhne diskuze s občany.

V úterý prezident Miloš Zeman navštíví Šterberk a Uničov. Nejprve se v dopoledních hodinách setká s vedením i zaměstnanci společnosti Excalibur Army, odpoledne zamíří na šternberskou radnici a ve 14:10 se na Hlavním náměstí pozdraví s místními obyvateli. Prezidentská kolona se následně přesune do Uničova, kde prezident svůj program v 15:45 opět ukončí setkáním s obyvateli v centru města.

Ve středu zamíří prezident nejprve do Prostějova k 601. skupině speciálních sil generála Moravce, kde se také zúčastní ukázky akčního zásahu a techniky, svůj čtvrtý pobyt v Olomouckém kraji pak zakončí v Konici setkáním s občany v zámeckém parku, které je naplánované na 12:25. Prezident sem zavítá poprvé po osmdesáti letech.

red

Sdílet

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace