Reklama

Úterý 9. června 2026, svátek má Stanislava, venku je 18.4 °C

Na fotbalová utkání i pochody extremistů loni dohlížely stovky těžkooděnců

Krimi

27.1.2012

Autor: kam

Na padesáti rizikových událostech v kraji loni dohlíželi příslušníci pořádkové jednotky policie. Pořádek ve městě museli udržet při 27 fotbalových zápasech, 16 hokejových utkáních a dalších velkých akcích v celém kraji. Zasáhnout také museli na motosrazech nebo na technoparty. Nejvíce se však zapotili v červnu v Přerově při srazu Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Největší bezpečností opatření pořádkové jednotky v Olomouckém kraji proběhlo loni v červnu. Na shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti v Přerově zasahovalo celkem 780 policistů, z toho 450 těžkooděnců. "Nechtěli jsme nic podcenit. Vyplatila se nám zejména komunikace s romskou menšinou, kterou jsme předem informovali. Příjezd do Přerova extremisté zdůvodnili údajnými častými rasovými útoky ze strany přerovské romské menšiny. Městem 25. červa pochodovaly na dvě stovky extremistů. Policistům se podařilo oddělit je od shromážděných Romů," zhodnotil akci náměstek ředitele krajské policie pro vnější službu Ivo Vykopal.

Druhou nejrizikovější akcí v kraji byl fotbalový zápas Sigmy se Spartou. "Zápas patřil k organizačně nejnáročnějším utkáním. Sledovalo ho přes osm tisíc diváků. Do akce bylo zapojeno 250 policistů," popsal Vykopal. Náklady na podobné akce se dají vyčíslit jen stěží. Na zápas Sigmy a Sparty padlo jenom za mzdy asi tři sta tisíc korun a k tomu je potřeba připočítat ještě náklady za pohonné hmoty. Za vyvolávání konfliktů mají dokonce čtyři fanoušci v Olomouci soudem stanovený zákaz vstupu na fotbalová utkání. Své výtržnické povaze proto dávají volný průchod na utkáních hokejových. Případné potyčky také vyvolávají v davu před stadionem.

Pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje je složena ze 16 družstev a je v ní celkem 134 policistů a 20 strážníků městské policie z kraje. Její součástí je i oddělení služební kynologie. Psí specialisté se zaměřují na vyhledávání výbušnin, drog, ložisek požárů a na pátrání po osobách a věcech. Podílejí se také na zajišťování pořádku na rizikových zápasech a dalších akcích.
V porovnání s ostatními kraji se Olomoucký kraj řadí mezi relativně bezpečné. Například v Moravskoslezském kraji zasahuje pořádková policie třikrát více.

kam

Reklama

Cestovní agentura Palma - Alena Francová

Katalog firem » Cestovní ruch » Cestovní kanceláře

LAST MINUTE

Uvedená cena zahrnuje:letenky, transfery, ubytování se stravou all inclusive, delegát.

Egypt - Marsa Alam: SENTIDO REEF OASIS SUAKIN 5*,25.6.-2.7. z Ostravy, dospělý od 20 290 Kč

Egypt - Hurghada: SENTIDO NAGA BAY 5*, 28.6.-5.7. z Brna, dospělý od 22 000 Kč

Turecká riviéra: DOSINIA LUXURY RESORT 5*, 30.6.- 7.7. z Ostravy. dospělý od 23 790 Kč

Turecko: SUNIS ELITA BEACH RESORT 5*, 26.6.-4.7.z Brna, dospělý od 26 620 Kč

Bulharsko: ALUA HELIOS BAY 4*, 26.6.-3.7. z Brna,dospělý od 24 890 Kč

Tunisko: NOUR PALACE 5*, 30.6.-8.7. z Ostravy,dospělý od 21 580 Kč

Španělsko - Mallorca: BARCELO PONENT BEACH 4*, 16.8.-23.8.2026. z Ostravy, dospělý od 38 890 Kč

Řecko - Kos: MITSIS SUMMER PALACE 5*, 17.7.-25.7.z Ostravy, dospělý od 36 690 Kč

Řecko - Kréta: MARE VILLAGE SUNSHINE 4*, 28.6.-5.7.z Brna, dospělý od 24 190 Kč

Albánie:ROYAL G DELUXE 5, 29.6.-7.7.z Brna, Dospělý od 21 390 Kč

Kontakty:
www.ck-palma.cz
e-mail: palmaol@ck-palma.cz
telefon: 585 154 587
mobil: 602 21 01 21