Mladí hasiči bojovali o mistrovský titul

Zprávy z regionu

19.6.2016

Autor: hcz

Stadion TJ Spartak Přerov obsadili v sobotu mladí hasiči. Bojovali tady o titul Mistra ČR v požárním sportu. Na start se postavilo celkem sedmnáct smíšených družstev - deset z Moravy a sedm z Čech. Místní hasičské jednotky zajistily materiální část celé soutěže a postaraly se i o pořadatelskou službu.

"Soutěžit budou děti od šesti do šestnácti let ve dvou kategoriích. Po jednotlivcích, kteří poběží šedesát metrů přes překážky, bude následovat štafeta 4x60 metrů přes překážky a královská disciplína - požární útok s vodou, chybět nebude ani uzlová štafeta," prozradil před zahájením soutěže jeden z organizátorů Jaromír Krátký. Návštěvníci, kteří čekali na startu i malé hasiče z Přerova, byli zklamaní. "Přerovští mladí hasiči do Mistrovství ČR nepostoupili, letos se jim nedařilo. Postoupily pouze týmy z Jihomoravského kraje," dodal Krátký. A jak se jednotlivým týmům vedlo?
V kategirii mladších žáků byla nejúspěšnější Moravská hasičská jednota Syrovice, druzí byli hasiči z ČHJ Hlinsko a bronz si odvezli hasiči z Železné. Ve starších žácích se nejvíce vedlo MHJ Mělčany, druhá byla MHJ Syrovice a bronz vybojovali mladí hasiči z Nalžovic.

Vidět děti od těch nejmenších běhat přes překážky a přitom ještě nést dvě hadice, za běhu je spojit, jedním koncem připojit k rozdělovači a na druhý konec nasadit proudnici, a to vše co nejrychleji, byla radost. A když předváděly hasičský útok družstva a dvěma C proudy vody se trefovaly do terčů, tak jejich souhru ocenili i přítomní dospěláci.