Zpravodajství

Masakr na Švédských šancích připomene pietní akt i beseda s historikem

13.6.2017 12:54

Pietní akt, připomínající tragickou událost, která se stala v noci z 18. na 19. června roku 1945 na Švédských šancích u Přerova, se uskuteční v neděli 18. června. Ve 13 hodin se bude konat vzpomínkový akt na hřbitově u hrobu obětí, ve 14 hodin se pak na Švédských šancích uskuteční společná modlitba.

Loňské vyzvednutí ostatků obětí masakru na Švédských šancích.
Foto: Jan Procházka
Účastníci akce vzpomenou na 265 nevinných lidí, mezi nimiž byli Karpatští Němci, Slováci i Maďaři, kteří se stali poválečného vyřizování si účtů. V 16 hodin se pak v rámci doprovodného vzpomínkového programu uskuteční na letní divadelní scéně na Horním náměstí koncert Ireny Kanovské, která bude zpívat balady.Vzpomínkám bude předcházet i přednáška někdejšího ředitele Muzea Komenského Františka Hýbla, který se tou největší měrou zasadil o to, aby tragédie na Švédských šancích nebyla historií zapomenuta. Ve středu 14. června se od 17 hodin uskuteční v Mervartově síni přerovského zámku jeho přednáška, která připomene válečné i poválečné excesy, které se odehrály v Československu a jsou zvěčněny v uměleckých dílech.

bam

Sdílet
Reklama
SVATEBNÍ AGENT - svatební a společenské centrum

Vítáme Vás na stránkách svatebního a společenského centra s kadeřnictvím, kosmetikou, vizážistikou, nehtovou modeláží a fotoateliérem. Kromě svatebních a společenských šatů také nabízíme kompletní svatební...

Relax ATH13D - Tour cyklistická přilba 2017

Tour je naší ekonomickou nabídkou pro rekreační sportovce. I tato pěkná helma vám ale nabídne nečekaný komfort a hlavně, dostatečnou ochranu.

Cena: 899 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace