Zpravodajství

Kapely Arrhytmia a Arakain rozjely tu pravou zábavu na prosenickém Slivkoštu

17.7.2017 8:33

Jedenáctý ročník Slivkoštu, který každoročně chystá pro všechny milovníky "pravé moravské slivovice" pálenice v Prosenicích, se vydařil. Program přilákal do areálu obecní zahrady stovky lidí. Během pátečního podvečera sem dorazili všichni. Přišli nejen ti, kteří mají rádi slivovici, ale i pivo, dobré jídlo a pořádný hudební nářez. Program odstartovala Arrhytmia, kterou na pódiu vystřídal legendární Arakain. Nechyběl ani noční ohňostroj a Stará Dobrá ruční práce.

Pěstitelé přihlásili tentokrát do soutěže šedesát pět vzorků slivovice. "Vzorky destilátů jsou pouze z místní pálenice a hodnotila je dvanáctičlenná odborná i laická porota, která oproti minulým ročníkům udělila první tři místa a to v kategoriích - jablko, švestka a směs," prozradil majitel prosenické palírny Petr Skopal. Nejlepší "jablkovici" vypálil Jiří Jemelka, "švestkovici" Milan Pospíšilík a "směsku" Karel Kovařík.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

Brána obecní zahrady v Prosenicích se otevřela veřejnosti už v šest hodin večer a přestože koncert první kapely Arrhytmia startoval až ve 20:30 hodin, návštěvníci se jen hrnuli. Před pódiem se shlukovaly davy fanoušků. Pořádný "hukot" a vřava v kotli vypukla s příchodem kapely Arakain.
"Přijel jsem sem poprvé a musím říci, že je to velmi pěkné výletiště," svěřil se Pavel, který na slivkošt dorazil z Hranic. "Já si ještě pamatuji, jako mladej, že tady bývaly kapely a jsem moc rád, že se "život" do areálu vrátil zpět a že tu nejsou jen místní. To je dobře. Slyšel jsem, že přijeli i lidi z Hranic, Přerova a dalších měst, je to bomba," pochvaloval si jeden z místních návštěvníků.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

"Jsem rád, že se lidi baví. Moc všem děkuji nejen za podporu, ale i za přízeň, kterou dali mojí pálenici a taky všem těm, kteří dorazili na letošní slivkošt. Máme Vás rádi... a nezapomeňte přijít i příští rok. Pro hudební fajšmekry jsme přichystali oprvadovou lahůdku......." prozradil Skopal.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

hcz

Sdílet
Reklama
Cestovní agentura Palma - Alena Francová

AKČNÍ NABÍDKA

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

9 nocí / 11 dní odlet Praha 25.11. – 04.12.
Přílet do ČR 05.12.

PUNTA CANA

Bellevue Dominican Bay *** all inclusive 38 190 Kč
Grand Bahia Principe Turquesa ***** all inclusive 39 990 Kč
Grand Bahía Príncipe Bávaro ***** all inclusive 42 690 Kč
Grand Bahía Príncipe Punta Cana ***** all inclusive 42 690 Kč
Iberostar Punta Cana ***** all inclusive 49 790 Kč

1.dítě 2-12 let na přistýlce ve vybr. kap. v doprovodu 2 dosp.os. již od 20 990 Kč!

Scott Contessa Speedster 25 2015 bílá

Dámské silniční kolo na zeslabovaném duralovém rámu s karbonovou vidlicí.

Cena: 22 690 Kč

Přehled všech nabídek »

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace