Zpravodajství

Helfštýnský okruh: na přerovské náměstí dorazily stařičké automobily a motorky

13.5.2017 16:45

Na 18. ročník mezinárodní přehlídky Helfštýnský okruh, který pořádá tradičně Oldtimer Clubu Helfštýn, dorazilo sto dvacet nablýskaných veteránů s datem výroby do roku 1939. Vozidla odstartovala v ranních hodinách z Lipníka nad Bečvou a do Přerova dorazila okolo půl desáté. Náměstí TGM zaplnily nejen unikátní exponáty z dob první republiky, ale i spousta milovníků těchto historických strojů.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

Prvorepublikovou atmosféru navodil nejen přerovský Academic Jazz Band, ale i posádky originálních strojů oděné v dobových kostýmech. Podle šéfa pořadatelského Oldtimer clubu Helfštýn Jiřího Zemánka je počasí přímo bomba. "Na Helfštýnský okruh přijely posádky nejen z Maďarska, Rakouska, ale i ze Slovenska a samozřejmě z České republiky. Lidé mohou obdivovat sedmdesát motorek. K těm nejzajímavějším patří bezesporu motocykl Méray 680 SV s anglickým motorem JAP, nebo dva čtyřválcové motocykly Indian z roku 1930 a 1938 nebo čtyřválcový Zündapp," dodal Zemánek. Právě motocykl Indian získal v Přerově na své první zastávce Helfštýnského okruhu z rukou primátora města Přerova Vladimíra Puchalského pohár "nejkrásnější motorka".

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

Ani automobily nezůstaly pozadu. "K unikátním kouskům patří vůz Fiat Zero z roku 1912, ale také stejně starý automobil Chenard & Walcker," prozradil Zemánek. Návštěvníci náměstí mohli obdivovat ale i Jaguar SS 100, nebo americký Auburn z roku 1928.  Pohár "nejkrásnější automobil" si nakonec z Přerova odvezla posádka automobilu Chenard & Walcker z roku 1912.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Sdílet
Reklama
www.zname-reseni.cz - likvidace - pohledávky - správa - pozůstalost

Očekáváte komplikované a zdlouhavé dědické řízení? Nabízíme profesionální služby správce pozůstalosti včetně správy nemovitostí a firmy a dále jednání s úřady, bankami, věřiteli a dlužníky zůstavitele do...

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace