Zpravodajství

Helfštýnský okruh: na přerovské náměstí dorazily stařičké automobily a motorky

13.5.2017 16:45

Na 18. ročník mezinárodní přehlídky Helfštýnský okruh, který pořádá tradičně Oldtimer Clubu Helfštýn, dorazilo sto dvacet nablýskaných veteránů s datem výroby do roku 1939. Vozidla odstartovala v ranních hodinách z Lipníka nad Bečvou a do Přerova dorazila okolo půl desáté. Náměstí TGM zaplnily nejen unikátní exponáty z dob první republiky, ale i spousta milovníků těchto historických strojů.

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

Prvorepublikovou atmosféru navodil nejen přerovský Academic Jazz Band, ale i posádky originálních strojů oděné v dobových kostýmech. Podle šéfa pořadatelského Oldtimer clubu Helfštýn Jiřího Zemánka je počasí přímo bomba. "Na Helfštýnský okruh přijely posádky nejen z Maďarska, Rakouska, ale i ze Slovenska a samozřejmě z České republiky. Lidé mohou obdivovat sedmdesát motorek. K těm nejzajímavějším patří bezesporu motocykl Méray 680 SV s anglickým motorem JAP, nebo dva čtyřválcové motocykly Indian z roku 1930 a 1938 nebo čtyřválcový Zündapp," dodal Zemánek. Právě motocykl Indian získal v Přerově na své první zastávce Helfštýnského okruhu z rukou primátora města Přerova Vladimíra Puchalského pohár "nejkrásnější motorka".

Foto: Hana Žáčková
Foto: Hana Žáčková

Ani automobily nezůstaly pozadu. "K unikátním kouskům patří vůz Fiat Zero z roku 1912, ale také stejně starý automobil Chenard & Walcker," prozradil Zemánek. Návštěvníci náměstí mohli obdivovat ale i Jaguar SS 100, nebo americký Auburn z roku 1928.  Pohár "nejkrásnější automobil" si nakonec z Přerova odvezla posádka automobilu Chenard & Walcker z roku 1912.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Sdílet
Reklama
Restaurace hotelu FIT

AKČNÍ NABÍDKA

Srdečně vás zveme na Tenisovou akademii, kterou každoročně pořádáme ve spolupráci s tenisovým klubem TK Precheza Přerov.
Campy probíhají v měsíci červenci a srpnu, vždy čtvrtek – neděle a neděle – středa. Minimální počet účastníků je 6 osob pro termín.
Přihlásit se můžete telefonicky nebo e-mailem nejpozději do 20.6.2017.
telefon 583 842 416
e-mail: hotelfit@hotelfit.cz

© 2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.(kontakt)
Všechna práva vyhrazena.
Právní informace