Bronzová sobota: přerovští veslaři zabodovali na MČR ve veslování na dlouhé dráze

Sport

15.4.2014

Autor: pnar

Za optimálního počasí se v sobotu 12. dubna konalo na plavebním kanále z Vraňan do Hořína Mistrovství České republiky ve veslování na dlouhé dráze. Přerovský klub měl početné zastoupení a účinkování veslařů bylo z pohledu získaných mistrovských medailí velmi úspěšné.

Bronzovou příčku získala dorostenecká skifařka Magda Juziková, která se musela vypořádat s nedávnými zdravotními problémy a také si ještě zvyká na novou loď. Bohužel nemoc neumožnila start dorostence Lucii Ulehlové, která je velkým talentem. Ta měla startovat v závodě dvojek bez kormidelníka a v posádce ji tak na poslední chvíli nahradila Dita Ponikelská. Záskok byl velmi úspěšný, protože nově vzniklá dvojice Ponikelská-Patermannová se umístila na velmi překvapivém třetím místě. Tato dubnová sobota byla pro přerovský klub sobotou bronzovou, protože další třetí místo do sbírky přidala juniorská dvojka bez kormidelníka Eliška Olivíková a Anežka Procházková.

Za přerovský klub nově závodí otrokovický Petr Čabla, jehož ambicí je reprezentace v kategorii mužů lehkých vah. Petr se umístil v závodě skifů lehkých vah na čtvrtém místě a patří mezi další přerovské závodníky, kteří byli pozváni na kontrolní závody reprezentace.

"S výsledky našich závodníků jsme spokojeni, protože se ziskem tří medailí jsme letos nepočítali. Nejkvalitnější výkon podala Magda Juziková, která by měla být oporou dorostenecké reprezentace. Škoda, že se některým našim závodníkům nevyhnuly nemoci a nachlazení. Věřím, že tyto úspěchy budou motivací i pro další závodníky, kteří svou veslařskou kariéru teprve začínají," zhodnotil přerovské vystoupení na MČR trenér Jiří Olivík.