Reklama

Sobota 20. ledna 2018, svátek má Ilona, venku je 1.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Vernisáž odstartovala výstavu fotografií přerovského fotografa Jana Čepa

Kultura

5.11.2016

Autor: hcz

Fotografie Přerova, reálie města a přírody, snímky přerovských osobností, obrazová dokumentace ze sportovních klání, jazzového festivalu nebo z listopadu 1989, taková je jubilejní výstava přerovského fotografa Jana Čepa, kterou ve čtvrtek odstartovala v Galerii města Přerova vernisáž. Jubilejní výstavu k 75. narozeninám fotografa mohou návštěvníci vidt až do 30. prosince.

Na dvě stovky nejlepších záběrů tohoto přerovského fotografa mapují jeho tvorbu za posledních čtyřicet let. Velkoplošnou expozici fotografií doplnily i desítky kovaných objektů z umělecké dílny Jiřího Jurdy mladšího.

"Autor desítek druhů pohlednic Jan Čep na výstavní ploše představuje i tuto specifickou komoditu. Návštěvníkům připomíná zapomenuté, ale i současné pohledy na hrad Helfštýn, Rajnochovice, Rusavu, Tesák, Lázně Teplice nad Bečvou nebo spřátelený holandský Cujk. Jeho první snímek z fotbalového utkání, který vyfotil, skončil na titulní straně deníku Sport, což ho, jak sám říká, neuvěřitelně nakoplo. Přispíval také do Nového Přerovska, Přerovského Echa, i Přerovských listů nebo do deníků Nová Svoboda, Sport nebo Stadion, "prozradila kurátorka výstavy Lada Galová.

Jan Čep se narodil 17. srpna 1941 v Čekyni a fotografování se věnuje prakticky od dětství. "Našlo by se jen málo dnů, kdy jsem nemačkal spoušť," vzpomíná Jan Čep a dodává, že první lepší foťák Exaktu si koupil v roce 1973. Od počátku 90. let až do současnosti se živí jako fotograf na volné noze. Navzdory výhodám digitálu, které uznává, je přesvědčen o tom, že klasický kinofilm je stále v něčem nepřekonán.

hcz

Reklama

RESTAURANT ROUTE 66

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Tento víkend Vás zveme na zvěřinové hody. Těšit se můžete na dančí a kančí speciality, výpečky, řízečky a nebo na zvěřinový burger. Čekáme na Vás již tento pátek od 17 hod, sobota a neděle od 10 hod. Těší se na Vás kolektiv Route 66 restaurant.