Reklama

Sobota 20. ledna 2018, svátek má Ilona, venku je 1.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

U Přerova se objevil orel kamčatský

Tipy a názory

22.2.2016

Autor:

Orel kamčatský neboli východní je jedním z největších dravců světa a svým výskytem na Přerovsku překvapil členy Moravského ornitologického spolku. Pozorovali jej v sobotu v polích nedaleko od Přerova. Vzhledem k tomu, že tento druh nežije v Evropě, tak předpokládají, že orel unikl ze zoo nebo nějakému sokolníkovi.

Foto: Archiv MOS

Orel kamčatský má rozpětí od 2 do 2,5 metru a váží od 5 do 9 kilogramů. Samice jsou větší než samci. Mládí ptáci jsou převážně černohnědí s ocasem, který postupně bělá v souvislosti s dospíváním. Jsou velmi podobní orlu mořskému, ale na rozdíl od něj mají výrazně žlutý zobák.

Přerovští ornitologové pozorovali mladého ptáka. Že se jedná právě o orla kamčatského následně potvrdili i další odborníci a specialisté na dravce. Na Moravě jde o první pozorování tohoto druhu a v České republice o druhý výskyt. V roce 2015 byl orel kamčatský zjištěn v jižních Čechách.

Orel kamčatský žije v Rusku a v Japonsku. Jeho domovem je poloostrov Kamčatka, pobřeží Ochotského moře a Kurilské ostrovy. U nás se chová v pěti zoologických zahradách a je v držení u několika sokolníků. Ornitologové proto předpokládají, že někomu z nich uletěl. Pokud jej někde uvidíte, tak jej pokud možno vyfoťte a dejte vědět Moravskému ornitologickému spolku do Přerova na mosprerov@seznam.cz.

Reklama

AP - AUTOSKLO

Katalog firem » Auto - moto » Autoskla

prodej - montáž - servis autoskel - BEZPLATNÁ VÝMĚNA AUTOSKEL Z POJIŠTĚNÍ - bezfóliové a fóliové tónování autoskel " Originální kvalita pro Vás " Všechna skla jsou homologova...