Reklama

Pondělí 22. ledna 2018, svátek má Slavomír, venku je -0.7 °C

Tříkrálový ohňostroj byl velkolepý

Zprávy z regionu

7.1.2018

Autor: hcz

Na novoroční ohňostroj si Přerované počkali do Tří králů. Zatímco se první pokus z důvodu technické závady na Nový rok nevydařil, ten druhý stál za to. Tisíce očí sledovaly v sobotu vpodvečer noční oblohu, kterou rozzářily barevné hvězdy.  

Příprava ohňostroje trvala ohňostrůjci Pavlu Novákovi dva měsíce. "Od devíti hodin jsme tady na místě a připravujeme ohňostroj, který vypukne v šest hodin. To, co se stalo na Nový rok, si neumíme vysvětlit. Systém fungoval od září a po jeho rozebrání jsme nikde nenašli žádnou chybu," svěřil se Pavel Novák, který si za Tříkrálový ohňostroj od diváků vysloužil opakovaný aplaus .

Ohňostroj byl odpálen po šesté hodině večerní z prostranství u majáku. Tisíce lidí ho sledovaly nejen z obou břehů řeky Bečvy, ale i z městských hradeb, z lávky a z Tyršova mostu. Na velkolepou podívanou se přišli podívat nejen místní, ale přijeli i lidé z širokého okolí. "Když jsme slyšeli, že dnes bude v Přerově ohňostroj, rozhodli jsme se, že se s dětmi na něj pojedeme podívat," řekl mladý pár z Horní Moštěnice. "Je to neobvyklé dělat ohňostroj na Tři krále, ale co, hlavně že se vydařil a lidi jsou spokojení," dodal Zdeněk Zahradník. "Velice krásný ohňostroj a úžasná byla hlavně druhá polovina. A ta hudba, ta byla k tomu parádní. Opravdu moc děkujeme, bylo to krásné a stálo za to si počkat," ozývalo se po skončení ohňostroje z davu.

Někteří návštěvníci si k břehům Bečvy přinesli i šampaňské, aby si připili a opožděně tak oslavili Nový rok. Jiní, hlavně ti, kteří měli s sebou malé děti, nezapomněli na prskavky.

hcz

Reklama

AUTOKLIMEŠ - AUTOSERVIS, PNEUSERVIS

Katalog firem » Auto - moto » Pneuservis

Lyžařská sezóna je tu! Přijďte si vybrat z nabídky nosičů lyží, autoboxů, střešních nosičů. Autobox Vám i půjčíme. http://eshop.autoklimes.cz/

• PŮJČOVNA AUTOBOXŮ
• PRODEJNA STŘEŠNÍCH NOSIČŮ, NOSIČŮ LYŽÍ a AUTOBOXŮ ( PiccolaM - ELSON Auto, WJENZEK, ATERA, HAKR, THULE)
• Servis osobních i dodávkových vozidel
• Příprava na STK, pravidelné prohlídky
• Komplexní pneuservisní služby
• Prodej náhradních dílů, autobaterií
• AUTORIZOVANÉ ZASTOUPENÍ PRO X-TUNING
• Partner ČESKÉ ASISTENČNÍ SLUŽBY

Informace a objednávky na číslech:
605 065 844 nebo 778 051 088