Reklama

Pátek 23. února 2018, svátek má Svatopluk, venku je -3.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Přerované oslavovali Den vítězství

Zprávy z regionu

8.5.2015

Autor: hcz

Oslavy 70. výročí konce 2. světové války si připomněli stejně jako v jiných městech i občané Přerova. Na mnoha místech se konaly pietní akty.

Zástupci města, kraje, Armády ČR, Sokola a Českého svazu bojovníků za svobodu položili v pátek dopoledne věnce a květiny u pomníku padlých letců na třídě generála Janouška, na městském hřbitově u pomníku obětem Přerovského povstání a druhé světové války a také u pomníku rudoarmějce v Želatovské ulici. "Sešli jsme se při oslavě státního svátku, abychom vzpomněli na životy našich i zahraničních vojáků, odbojářů, letců, civilistů. Zkrátka na všechny, kteří se nedočkali vytoužené svobody. Čest jejich památce," řekl ve svém projevu primátor města Vladimír Puchalský.

Foto: Hana Žáčková

Položit věnec k pomníku rudoarmějce přijeli i motorkáři Black Dogs z Kroměříže. "Klub sdružuje lidi pracující ve státní správě. Jezdíme sem často, protože máme k Přerovu blízko a cítíme, že uctít památku lidí, kteří tady padli, je správná věc," řekl za členy klubu Black Dogs Josef Křižan.

Foto: Hana Žáčková

V doprovodném programu, který po pietním aktu následoval, nechyběly ukázky vojenské techniky. Z Boskovic přijel do Přerova jako tradičně vojenský veterán klub Sedmizubec a o kulturní program se postaraly mažoretky ze SVČ Atlas a Bios Přerov a dechová hudba Moravská veselka ze Sušic. Pro děti připravil KIS Přerov také spoustu soutěží a na hřišti želatovské školy svedly v odpoledních hodinách modely tanků a letadel velkou bitvu o Midway.

Foto: Hana Žáčková

hcz

Reklama

AUTOKLIMEŠ - AUTOSERVIS, PNEUSERVIS

Katalog firem » Auto - moto » Pneuservis

Lyžařská sezóna je v plném proudu! Přijďte si vybrat z nabídky nosičů lyží, autoboxů, střešních nosičů. Máme pro vás akční nabídku autoboxů, např. Hapro Rider za 7599 Kč, Hakr Magic Line za 5480 Kč, nosiče lyží a další. Autobox Vám i půjčíme! Vyberte si online http://eshop.autoklimes.cz/

• PŮJČOVNA AUTOBOXŮ
• PRODEJNA STŘEŠNÍCH NOSIČŮ, NOSIČŮ LYŽÍ a AUTOBOXŮ ( PiccolaM - ELSON Auto, WJENZEK, ATERA, HAKR, THULE)
• Servis osobních i dodávkových vozidel
• Příprava na STK, pravidelné prohlídky
• Komplexní pneuservisní služby
• Prodej náhradních dílů, autobaterií
• AUTORIZOVANÉ ZASTOUPENÍ PRO X-TUNING
• Partner ČESKÉ ASISTENČNÍ SLUŽBY

Informace a objednávky na číslech:
605 065 844 nebo 778 051 088